حلول ماه ربیع الاول
1391/12/07 16:15:51
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

بررسی مسائل بحرین در مذاکرات ایران با 1+5 بعید نیست

رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس گفت:بعید نیست آقای جلیلی در مذاکره با۱+۵ در آلماتی موضوع بحرین را مطرح و درباره مطالبات انقلابیون بحرینی با طرف‌های غربی گفت‌وگو کند.
بررسی مسائل بحرین در مذاکرات ایران با 1+5 بعید نیست رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس گفت:بعید نیست آقای جلیلی در مذاکره با1+5 در آلماتی موضوع بحرین را مطرح و درباره مطالبات انقلابیون بحرینی با طرف‌های غربی گفت‌وگو کند. https://cdn.icana.ir/d/019/31415.jpg بررسی,مسائل,بحرین,در,مذاکرات,ایران,با,1+5,بعید,نیست Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره اظهارات فاضل عباس دبیرکل مجمع ملی دموکراتیک وحدت‌گرا و هشام الصباغ از رهبران جمعیت امل و محمد التل از فعالان حقوق بشری درباره درخواست از ایران برای بررسی موضوع بحرین در مذاکرات آلماتی،به فارس  گفت:ما همیشه مسائل مهم منطقه‌‌ای از جمله مسائل بحرین را در مذاکرات مهم دنبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه سیاست1+5 در مذاکره با ایران، تلاش برای محدود کردن مذاکرات به مباحث‌ هسته‌ای است، تصریح کرد: بر خلاف دیپلمات‌های غربی، آقای دکتر جلیلی در مذاکرات با1+5 گریزی به مسائل مهم منطقه‌ای می‌زند.
وی افزود: بعید نیست که آقای جلیلی در مذاکره با 1+5 در آلماتی موضوع بحرین را مطرح و درباره مطالبات انقلابیون بحرینی با طرف‌های غربی گفت‌وگو کند.
بروجردی گفت: بحث جمهوری اسلامی ایران در بحرین روشن است، ما می‌گویم آمریکا به آنچه ادعایش را دارد احترام بگذارد، مگر آنها نمی‌گویند دموکراسی و حقوق بشر، پس بهتر است به دموکراسی در بحرین احترام بگذارند.
بروجردی با بیان اینکه موضع جمهوری اسلامی ایران در بحرین احترام به حقوق شهروندی بحرینی‌هاست، تاکید کرد: اگر بخواهیم مطالبه انقلابیون بحرین را در یک جمله مطرح کنیم باید بگویم، هر شهروند بحرینی- یک رای باید داشته باشد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: آمریکا باید با احترام به حقوق مردم بحرین، دست از سیاست‌های ظالمانه در منطقه بردارد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet