هدر موبایل
1391/12/07 16:36:47
سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون روحانیون مجلس؛

ایمان در پرتو سلامت جسم تجلی می‌یابد

سید مهدی موسوی نژاد با یادآوری سالروز تربیت بدنی و تربیت اسلامی، با تاکید بر اینکه اسلام به این اصل که عقل سالم در بدن سالم است، معتقد بوده، گفت:ایمان در پرتو سلامت جسم تجلی می‌یابد.
ایمان در پرتو سلامت جسم تجلی می‌یابد سید مهدی موسوی نژاد با یادآوری سالروز تربیت بدنی و تربیت اسلامی، با تاکید بر اینکه اسلام به این اصل که عقل سالم در بدن سالم است، معتقد بوده، گفت:ایمان در پرتو سلامت جسم تجلی می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/23284.jpg ایمان,در,پرتو,سلامت,جسم,تجلی,می‌یابد Icana

سید مهدی موسوی نژاد در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت سالروز تربیت بدنی و تربیت اسلامی، گفت: با توجه به اینکه در اسلام به این اصل معتقد هستیم که عقل سالم در بدن سالم است اهمیت این نامگذاری در این است که افراد برای تحقق آرمان‌های دینی باید در جهت تامین سلامت خود تلاش کند چرا که سلامتی موجب انگیزه بیشتر برای عبادت می‌شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در احادیث نیز به ضرورت یادگیری برخی ورزش‌ها از جمله اسب سواری، شنا و تیراندازی تاکید شده و در حدیثی نیز آمده است که مومن توانا از مومن ضعیف در نزد خداوند محبوب‌تر است؛ بنابراین در اینکه انسان سالم در رسیدن به رشد و تعالی تلاش بیشتری کرده و در جامعه نیز مفید عمل خواهد کرد، شکی نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه انسان در انجام مسئولیت‌های زندگی به توانمندی جسمی نیاز دارد، تصریح کرد: ضعف و سستی مانع از انجام صحیح تعهدات فرد چه در زمینه دینی و چه در سایر امور زندگی می‌شود و چنانچه انسان دارای بدنی سالم نبوده و یا فردی تنبل و سست اراده باشد، نمی‌تواند در جهت انجام امور مذهبی به خوبی فعالیت کند کما اینکه ایمان در پرتو تربیت بدنی و سلامت جسم تجلی می‌یابد./

"روز هشتم اسفندماه درتقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز تربیت بدنی، تربیت اسلامی نامگذاری شده است."

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet