هدر اصلی
1391/12/07 16:22:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدرپور:

ایران مسئله‌ای خارج از مقررات NPT را نمی‌پذیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:ایران دقیقا براساس مقررات NPT عمل می‌کند و به هیچ وجه نمی‌پذیرد که خارج از مقررات، چیزی به ایران تحمیل شود.
ایران مسئله‌ای خارج از مقررات NPT را نمی‌پذیرد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:ایران دقیقا براساس مقررات NPT عمل می‌کند و به هیچ وجه نمی‌پذیرد که خارج از مقررات، چیزی به ایران تحمیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/34273.jpg ایران,مسئله‌ای,خارج,از,مقررات,NPT,را,نمی‌پذیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عوض حیدرپور نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خط قرمزهای ایران در مذاکرات 1+5 به فارس گفت:از آنجا که جمهوری اسلامی ایران جزو کشورهای هسته‌ای و باشگاه هسته‌ای جهان است، فعالیت‌های صلح‌آمیز خود را بر اساس مقررات NPT ادامه خواهد داد و هیچ‌گونه پیش شرط و یا تعطیلی بخش‌هایی از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود را نخواهد پذیرفت.

وی افزود: قطعا غربی‌ها باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به حق مسلم ملت خود، از هیچ کس اجازه نخواهد گرفت و مرعوب هیچ کشور و گروهی هم نخواهد شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: اینکه غربی‌ها پیش شرط بگذارند و از مراکز غیر مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای بازدید داشته باشند، از نظر جمهوری اسلامی ایران پذیرفته نیست، چراکه ایران دقیقا براساس مقررات NPT عمل می‌کند و به هیچ وجه نمی‌پذیرد که خارج از مقررات، چیزی به ایران تحمیل شود.
حیدرپور با بیان اینکه خلع سلاح‌های هسته‌ای جهان باید انجام پذیرد، تصریح کرد: طی سده‌های گذشته جهان حوادث و بحران‌های فراوانی را تجربه کرده است، از این رو نمی‌تواند وجود سلاح‌های هسته‌ای را تحمل کند و گروه 1+5، آمریکا و سازمان انرژی اتمی باید بپذیرد که خلع سلاح هسته‌ای جهان حتما باید صورت گیرد.
 نماینده شهرضا در پایان بیان داشت: خلع سلاح‌های هسته‌ای جهان یکی از موضوعاتی است که جمهوری اسلامی ایران بر آن اصرار دارد و امیدوار هم هستیم که در آینده غربی‌ها دست از بهانه‌جویی و اشکال‌تراشی علیه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بردارند.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet