هدر موبایل
1391/12/08 11:40:34
سرویس سیاسی
منصوری‌آرانی:

حضور ناو‌گروه ارتش در اقیانوس آرام پیام‌دهنده صلح است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حضور ناو‌گروه ۲۴ ارتش در اقیانوس آرام را نمایش قدرت در پهنه آب‌های آزاد بین‌المللی خواند و گفت: حضور ایران در پهنه دریایی پیام صلح و دوستی را به گوش جهانیان می‌رساند.
حضور ناو‌گروه ارتش در اقیانوس آرام پیام‌دهنده صلح است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حضور ناو‌گروه 24 ارتش در اقیانوس آرام را نمایش قدرت در پهنه آب‌های آزاد بین‌المللی خواند و گفت: حضور ایران در پهنه دریایی پیام صلح و دوستی را به گوش جهانیان می‌رساند. https://cdn.icana.ir/d/019/25981.jpg حضور,ناو‌گروه,ارتش,در,اقیانوس,آرام,پیام‌دهنده,صلح,است Icana

عباسعلی منصوری‌آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، با یادآوری حضور ناو‌گروه 24 ارتش در اقیانوس آرام، تصریح کرد: نظریه‌پردازان نظامی در جهان بر 2 استراتژی تاکید دارند که می‌تواند قدرت‌ جهانی را برای دارندگان آن به ارمغان آورد که یکی از این استراتژی‌ها، ارتقا قدرت بحری یا دریایی و دیگری  ارتقا قدرت بری یا تسلط بر خشکی‌ها است.

نماینده مرد کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در استراتژی تاکید بر قدرت بحری یا دریایی، اعتقاد بر این است که صاحبان این استراتژی و دارندگان نیروی دریایی قدرتمند، امکان نمایش قدرت در پهنه آب‌های آزاد بین‌المللی و اقیانوس‌ها را دارند که این امر، اقتدار نظامی ویژه‌ای به آنان می‌بخشد.

منصوری‌آرانی، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر اساس راهبرد ارتقا قدرت دریایی، در تلاش برای حرکت در پهنه وسیع آب‌های آزاد جهانی است، تصریح کرد: انتخاب راهبرد حرکت در آب‌های آزاد، انتخابی صحیح و منطقی است چرا که حدود دو‌سوم سطح زمین را آب و منابع آبی تشکیل می‌دهد.

نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: بر این اساس ارتقا قدرت دریایی این امکان و فرصت استثنایی را برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به وجود می‌آورد تا ضمن حرکت در پهنه آبی، پیام صلح و دوستی را به گوش جهانیان برساند و از حقوق مسلم خود دفاع کند و حضور ناو‌گروه 24 ارتش در اقیانوس آرام در این مسیر قابل ارزیابی است.

وی با بیان اینکه برخی از قدرت‌های بزرگ دریایی تمایلی به حضور جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد بین‌الملل که حضور و استفاده از آن حق مسلم همه کشور‌ها است، ندارند و سعی می‌کنند با ایجاد جنگ روانی، این حضور قانونی ایران در گستره دریایی را خطری برای منطقه و جهان معرفی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران با پیروی از قوانین حاکم بر آب‌های آزاد بین‌المللی و همچنین به استناد قانون اساسی خود که نفی تجاوز‌گری و سلطه‌طلبی است،‌ می‌تواند از حقوق مسلم خود که حضور در آب‌های آزاد جهانی است استفاده کند.

امیر حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست خبری از حضور ناو‌گروه 24 ارتش در اقیانوس آرام خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet