هدر موبایل
1391/12/08 11:48:40
سرویس سیاسی
یوسفیان‌ملا درباره مذاکرات ایران و 1+5:

تعلیق غنی‌سازی به معنای تسلیم در برابر اتهامات غرب است

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه تحریم‌های ضد ایرانی غرب بر پایه ظن و گمان است، افزود: تعلیق غنی‌سازی یعنی تسلیم در برابر همه اتهاماتی که غرب به ایران زده است.
تعلیق غنی‌سازی به معنای تسلیم در برابر اتهامات غرب است عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه تحریم‌های ضد ایرانی غرب بر پایه ظن و گمان است، افزود: تعلیق غنی‌سازی یعنی تسلیم در برابر همه اتهاماتی که غرب به ایران زده است. https://cdn.icana.ir/d/019/18709.jpg تعلیق,غنی‌سازی,به,معنای,تسلیم,در,برابر,اتهامات,غرب,است Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره مطالبه ایران از مذاکرات هسته‌ای با گروه 1+5 در آلماتی قزاقستان، گفت: به دلیل آنکه ایران عضویت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را پذیرفته معاهده ان‌پی‌تی را امضا کرده، در چارچوب مقررات این آژانس و در مسیر معاهدات ان‌پی‌تی گام برمی‌دارد و فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای خود را به پیش ‌می‌برد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: وقتی ایران به تعهدات داده شده خود در آژانس عمل کرده و حتی فراتر از آن هم گام گذاشته است و در مقابل بسیاری از خواسته‌های آژانس همکاری کرده است، 1+5 چه بهانه ای برای تأیید حق مسلم ایران دارد.

وی با تاکید بر اینکه مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای تمام کشورهای عضو این آژانس است، تصریح کرد: آژانس نباید با رویکردی دوگانه در برابر فعالیت هسته‌ای نظامی برخی کشورها سکوت پیشه کند و در مقابل آن برای فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران که زیر نظر بازرسان آژانس انجام می‌شود براساس ادعاهای واهی، بیانیه و گزارش‌های خیالی صادر کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه ایران در چارچوب مقررات آژانس به وظایف خود در برنامه هسته‌ای عمل می‌کند، تاکید کرد: در مقابل گام‌های مثبت ایران در همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، غرب هم باید در لغو تحریم‌ها صداقت نشان دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه تحریم‌های ضد ایرانی غرب بر پایه ظن و گمان بنا شده است، توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران زیر فشار مذاکره نمی‌کند، بلکه ایران در فضای برد-‌ برد دو طرف و در فضایی که هر دو طرف مذاکره کننده و مذاکره شونده شرایط مساوی داشته باشند حاضر به مذاکره  است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه ایران باید تعلیق غنی سازی اورانیوم را بپذیرد، یادآور شد: تعلیق غنی سازی یعنی تسلیم در برابر همه اتهاماتی که غرب به ایران زده است و به هیچ عنوان یک نتیجه برد– برد محسوب نمی‌شود.

مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ فردا ( سه‌شنبه ۸اسفند ماه)‌ در آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet