حلول ماه ربیع الاول
1391/12/07 17:02:34
سرویس اجتماعی
صابری تشریح کرد:

بررسی ماده 1 طرح سنجش و پذیرش دانشجو در کمیسیون آموزش و تحقیقات

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در جلسه امروز این کمیسیون ماده ۱ طرح سنجش و پذیرش دانشجو به صورت مشورتی بررسی شد، گفت: در صورت موافقت نمایندگان وزاری علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه معاونان آموزشی خود و رئیس سازمان سنجش، تیم ۷ نفره شورای سنجش و پذیرش دانشجو را تشکیل می‌دهند.
بررسی ماده 1 طرح سنجش و پذیرش دانشجو در کمیسیون آموزش و تحقیقات عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در جلسه امروز این کمیسیون ماده 1 طرح سنجش و پذیرش دانشجو به صورت مشورتی بررسی شد، گفت: در صورت موافقت نمایندگان وزاری علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه معاونان آموزشی خود و رئیس سازمان سنجش، تیم 7 نفره شورای سنجش و پذیرش دانشجو را تشکیل می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/22338.jpg بررسی,ماده,1,طرح,سنجش,و,پذیرش,دانشجو,در,کمیسیون,آموزش,و,تحقیقات Icana

رضا صابری در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز دوشنبه (7اسفند) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که قرار بود به ادامه بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو بپردازد، افزود: امروز ماده 1 طرح سنجش و پذیرش دانشجو به صورت مشورتی و اجمالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ماده 1 این طرح آمده که به منظور تصویب ضوابط و نظارت بر نحوه سنجش علمی پذیرش دانشجو برای تمامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در مقاطع کاردانی و کارشناسی، شورای سنجش و پذیرش دانشجو که از این پس شورا نامیده می‌شود، تشکیل شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه در طرح مذکور ترتیبی برای اعضای شورای سنجش در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در بررسی ماده 1 طرح سنجش و پذیرش دانشجو، نمایندگان پیشنهاد کردند ترکیب شورای مذکور متشکل از وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و همچنین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه معاونان آموزشی این وزارتخانه‌ها باشد.

صابری، یادآور شد: در صورت موافقت نمایندگان وزاری علوم، تحقیقات وفناوری، آموزش وپرورش و همچنین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه معاونان آموزشی خود و همچنین رئیس سازمان سنجش به عنوان دبیر، تیم 7 نفره شورای سنجش و پذیرش دانشجورا تشکیل می‌دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: تصمیم‌گیری درباره پیشنهادات مطرح شده درباره ماده 1 طرح سنجش و پذیرش دانشجو به جلسه آینده موکول شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet