پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/07 17:26:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کولیوند:

هیات اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری در وزارت کشور باید 15 اسفند تشکیل شود

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه باید هیات اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری در وزارت کشور ۱۵ اسفند تشکیل شود، گفت که هیات‌های اجرایی در سایر نقاط کشور نیز بعد از ۱۵ فروردین سال آینده تشکیل خواهند شد.
هیات اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری در وزارت کشور باید 15 اسفند تشکیل شود نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه باید هیات اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری در وزارت کشور 15 اسفند تشکیل شود، گفت که هیات‌های اجرایی در سایر نقاط کشور نیز بعد از 15 فروردین سال آینده تشکیل خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/22640.jpg هیات,اجرایی,انتخابات,ریاست‌جمهوری,در,وزارت,کشور,باید,15,اسفند,تشکیل,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد جواد کولیوند به ایسنا گفت:هیات‌ اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری در وزارت کشور طبق قانون جدید انتخابات باید پنج ماه قبل از اتمام دوره ریاست‌جمهوی شکل گیرد که بر این اساس 15 اسفند زمان تشکیل این هیات‌های اجرایی است.

وی با بیان اینکه هیات‌های اجرایی در سایر نقاط کشور یعنی شهرها و استان‌ها بعد از ثبت‌نام کاندیداها تشکیل خواهند شد، گفت: ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری از 16 تا 21 اردیبهشت است که قبل از این زمان باید هیات‌های اجرایی تشکیل شوند بنابراین پیش‌بینی بر آن است که بعد از 15 فروردین سال آینده تشکیل این هیات‌ها آغاز شود.

رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در کشور همچنین با بیان اینکه هیات‌های اجرایی انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز بر اساس هیات اجرایی مرکزی شکل می‌گیرند، گفت: زمان ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات شوراها 21 تا 31 فروردین ماه سال آینده است که این هیات‌ها نیز بعد از 15 فروردین سال آینده تشکیل خواهند شد.

*54 نماینده تقاضای بررسی با دو فوریت طرح اصلاح قانون شوراها را امضا کردند

 کولیوند همچنین با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری، گفت: کمیسیون شوراها اصلاحاتی را در قانون انتخابات شوراها تصویب کرده است که اکنون آماده رسیدگی در صحن علنی است.

وی توضیح داد: با توجه به قرار گرفتن دستورات با اولویت‌ بالاتری از این مصوبه کمیسیون شوراها، 54 نماینده مجلس تقاضای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها را با قید دو فوریت امضا کرده‌اند تا هر چه سریعتر اصلاح قانون شوراها در صحن علنی مورد رسیدگی قرار گیرد.

*بررسی طرح اصلاح قانون احزاب تا پایان سال در کمیسیون به اتمام می‌رسد

نایب رییس کمیسیون شوراها همچنین به بررسی طرح اصلاح قانون احزاب در این کمیسیون اشاره و ابراز امیدواری کرد که حداکثر بعد از تعطیلات مجلس و تا پایان سال بررسی‌های کمیسیون در مورد این طرح به اتمام برسد.

به گفته کولیوند،طرح اصلاح قانون احزاب به این دوره انتخابات‌ ریاست‌جمهوری و شوراها نمی‌رسد./

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet