پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 08:57:08
سرویس صحن
نطق دفاعیه احمدی‌نژاد از وزیر ارتباطات؛

نامی از متخصصان حوزه مجازی و ارتباطات است

رئیس جمهور با بیان اینکه محمدحسن نامی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در این حوزه از تجارب بسیار و تخصص بالایی برخوردار است گفت: امیدواریم با پشتیبانی مجلس و همت وزیر پیشنهادی و همه دلسوزان شاهد پیشرفت در این حوزه باشیم.
نامی از متخصصان حوزه مجازی و ارتباطات است رئیس جمهور با بیان اینکه محمدحسن نامی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در این حوزه از تجارب بسیار و تخصص بالایی برخوردار است گفت: امیدواریم با پشتیبانی مجلس و همت وزیر پیشنهادی و همه دلسوزان شاهد پیشرفت در این حوزه باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/34395.jpg نامی,از,متخصصان,حوزه,مجازی,و,ارتباطات,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمود احمدی نژاد در نشست علنی امروز (سه شنبه 8 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در دفاع از محمدحسن نامی  وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، با بیان اینکه امروز بررسی صلاحیت وزیر وزارت مهم ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار مجلس قرار دارد، گفت: امروز قرار است برای مسئولیت این وزارتخانه تصمیم گیری شود.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مسئله ارتباطات و مهمتر از آن فضای مجازی مهمترین مسئله در فضای دانش است افزود: با حضور انسان در فضای مجازی جهانی بزرگتر از جهان فعلی گشوده شد جهانی که ابعاد آن شناخته نشده است از این رو ظرفیت این فضا این فرصت را فراهم می کند که استعدادهای گوناگون شکوفا شود.

وی با اعلام اینکه ایران در استفاده از فضای مجازی در ابتدای راه است یادآور شد: دیگر کشورها این راه را گذرانده و فرصت هایی را ایجاد کرده اند و هم اکنون این فرصت برای کشور ما به وجود آمده است.

احمدی نژاد با بیان اینکه سرعت پیشرفت در حوزه دانش، نرم افزار و تکنولوژی بسیار بالا است، گفت: این وضعیت شرایطی را به وجود می آورد تا بتوانیم از توانایی های خود برای پیشرفت استفاده کنیم از طرفی دیگر خوشبختانه در کشور ما در حوزه ارتباطات و فضای مجازی کارهای خوبی شده است لذا مشاهده کنید که در حوزه ارتباطات ما در 6 و 7 سال گذشته علی رغم زحمات مسئولان در چه شرایطی بودیم.

رئیس جمهور با اعلام اینکه کشور در حوزه ضریب نفوذ تلفن ثابت و همراه و شبکه ارتباطاتی پیشرفت‌های بسیاری داشته است، گفت: خوشبختانه در حوزه فضای مجازی متخصصان با تولید نرم افزار و تکنولوژی های جدید گام های بسیاری برداشته اند از این رو فضای مجازی جایی است که هر کشور برای پیدا کردن جایگاهی در جهان به دنبال دست یافتن به آن است.

وی با یادآوری تشکیل مرکز ملی فناوری مجازی افزود: این مرکز سیاست گذاری، برنامه ریزی، هدایت و اجرا در حوزه ارتباطات را دنبال می کند.

رئیس جمهور ادامه داد: کسی که امروز به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس معرفی می شود از متخصصان حوزه مجازی و ارتباطات است گرچه مثل جوانان دیگر در دفاع مقدس فداکارانه حاضر شد اما بعد از جنگ هم در تخصص مرتبط با حوزه های ارتباط کارهای بزرگی را به ثمر رسانده است.

وی با تأکید بر اینکه نامی از فرزندان رشید این ملت است تصریح کرد: وی با لباس پر افتخار ارتش همه عمر کاری خود را در خدمت انقلاب بوده است از طرفی دیگر این وزیر پیشنهادی به لحاظ دانش تخصصی، پژوهشی و تجربی در بالاترین سطح قرار دارد از این رو امیدواریم با حضور ایشان در وزارتخانه پیشرفت های خوبی در حوزه ارتباطات و فضای مجازی ایجاد شود.

احمدی نژاد ادامه داد: امروز ما در 3 یا 4 حوزه  فضایی، ماهواره ارتباطی، ماهواره سنجشی، ارتباطات زمینی و فضای مجازی نیازمند هماهنگی هستیم از این رو امیدواریم با پشتیبانی مجلس و همت وزیر پیشنهادی و همه دلسوزان شاهد پیشرفت در این حوزه باشیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه همه باید برای اجرای شبکه ملی اطلاعات تلاش کنند گفت: تحقق این موضوع موجب استقلال کشور در حوزه ارتباطات می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet