پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/16 13:57:00
سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی:

بهترین راه حل برای بحران‌های اقتصادی، صادرات غیرنفتی است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بهترین راه حل برای برون رفت از بحران‌های اقتصادی گام برداشتن در جهت صادرات غیرنفتی است.

"ارسلان فتحی‌پور" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارتباط با کاهش صادرات نفتی و تاثیر آن بر روی اقتصاد کشور گفت: قطعاً این کاهش صادرات در کل بودجه‌های عمرانی و اقتصادی کشورمان تاثیر دارد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی افزود: درآمد کشور ما وابسته به نفت است و با توجه به اینکه ما در حال بودجه‌ریزی برای سال 1388 هستیم باید از منابعی که درآمد داریم بودجه را ببندیم.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی اقتصادی جهان در حال رکود است و هیچ بورس و شاخصی رو به افزایش نیست تصریح کرد: با وجود اینکه این مسئله در کشورهای دیگر اتفاق افتاده اما خطر آن در کشور ما هم تاثیرگذار خواهد بود.

فتحی پور افزود: نباید به نفت وابسته باشیم باید وابستگی خود را به منابع داخلی از جمله معادن و اقتصاد غیرنفتی سوق دهیم.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید در یک حرکت انقلابی  به صنعت و تولیدات کشور خود اهمیت دهیم گفت: در کشور معادن بسیار خوبی را داریم و باید بر روی آنها سرمایه گذاری نماییم در صورت سرمایه گذاری درآمد آن می‌تواند بیشتر از نفت باشد.

وی افزود: متاسفانه صنعت و معدن به فراموشی سپرده شده است و این دو مقوله در کشور ما غریب هستند.

وی با اشاره به قیمت 34 دلاری نفت گفت: با این قیمت حتی نمی‌توان هزینه استخراج نفت را تامین کرد.

فتحی‌پور وضعیت اقتصادی کنونی را مطلوب ندانست و  تاکید کرد که باید با برنامه ریزی و تدبیر مجلس و دولت جلوی هزینه‌های اضافی گرفته شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خاتمه گفت: بهترین راه حل برای برون رفت از بحران‌های اقتصادی گام برداشتن جهت صادرات غیرنفتی است و باید جلوی واردات گرفته و تولیدات حمایت و افزایش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet