خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/12/08 10:20:37
سرویس بین الملل
قائید رحمت:

حبس شاعر قطری نقض حقوق‌بشر است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس حبس طولانی مدت یک شاعر به جرم انتقاد از رژیم قطر را نقض حقوق مردم دانست و گفت:یک نظام سیاسی محبوب و مردمی نباید ترسی از انتقاد برخی روشنفکران و هنرمندان داشته باشد.
حبس شاعر قطری نقض حقوق‌بشر است عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس حبس طولانی مدت یک شاعر به جرم انتقاد از رژیم قطر را نقض حقوق مردم دانست و گفت:یک نظام سیاسی محبوب و مردمی نباید ترسی از انتقاد برخی روشنفکران و هنرمندان داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/5191.jpg حبس,شاعر,قطری,نقض,حقوق‌بشر,است Icana

عباس قائید‌‌رحمت در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به اینکه شاعر قطری به جرم مخالفت با این رژیم به 15 سال حبس محکوم شده، توضیح داد: بسیاری از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس سرسپرده و مطیع حلقه به گوش سیاست‌های آمریکا هستند و از هیچ استقلالی در سیاست داخلی خود برخوردار نیستند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم‌های حاکم بر برخی از کشورهای عربی از مشروعیت و مقبولیت مردمی برخوردار نیستند، تصریح کرد: فقدان مشروعیت و محبوبیت رژیم‌ آل‌سعود، آل‌ثانی و آل‌خلیفه دلیل اصلی حدت و شدت سرکوبگری و اعمال خشونت از سوی آنها به جانب مردمانشان است در واقع برای پر کردن خلع حقانیت سیاسی خود ناچار از سرکوب هستند.

قائید‌رحمت با اشاره به اینکه حبس طولانی یک شاعر مصداق بارز نقض حقوق بشر است، افزود: یک نظام سیاسی محبوب و مردمی نباید ترسی از انتقاد برخی روشنفکران و هنرمندان داشته باشد ولی رژیم آل‌ثانی با این اقدام نشان داد که از کوچکترین انتقادات هراس دارد و  رژیمی شکننده است.

عضو هیات رئیسه کمیسون اجتماعی مجلس با بیان اینکه  بیداری اسلامی همه حکام مرتجع عرب را به وحشت انداخته است، گفت: طبق گزارشی که برخی از آینده پژوهان آمریکایی تهیه کرده اند طی بیست سال آینده حداقل در بیست کشور جهان انقلاب اسلامی الگوی کشورهای دنیا  شده است و این مسئله عمده دغدغه اعراب مرتجع برای سرکوب ملت خویش است.

رژیم آل‌ثانی یک شاعر قطری را به جرم فعالیت ضد رژیم به 15 سال حبس محکوم کرد./

پایان پیام

0

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet