پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/08 09:11:00
سرویس اقتصادی
ندیمی:

سیاست‌های غلط دولت بازار مسکن را آشفته کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نوسانات بازار مسکن در سال ۹۱، گفت: برخی سوء مدیریت‌ها بر روی بازار مسکن و مصالح ساختمانی تاثیر گذار بوده، لذا این امر افزایش لجام گسیخته قیمت مسکن را در کشور ایجاد کرده است.
سیاست‌های غلط دولت بازار مسکن را آشفته کرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نوسانات بازار مسکن در سال 91، گفت: برخی سوء مدیریت‌ها بر روی بازار مسکن و مصالح ساختمانی تاثیر گذار بوده، لذا این امر افزایش لجام گسیخته قیمت مسکن را در کشور ایجاد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/26206.jpg سیاست‌های,غلط,دولت,بازار,مسکن,را,آشفته,کرد Icana

ایرج ندیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات بازار مسکن در سال 91، گفت: نقدینگی بالادر کشور، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و سیاست‌های نادرست اقتصادی دولت را باید در افزایش لجام گسیخته بازار مسکن موثر دانست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نقدینگی در جامعه افزود: در شرایط کنونی و به دلیل افزایش نقدینگی در جامعه و تزریق آن به بازار مسکن و مدیریت نشدن آن توسط دولت، روند سعودی قیمت مسکن و اجاره بها را شاهد هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی سوء مدیریت‌ها و همچنین تحریم‌های اقتصادی  نیز بر افزایش قیمت مسکن بی‌تاثیر نبوده است، اظهار داشت: برخی سوء مدیریت‌ها و نیز تحریم‌های اقتصادی بر روی بازار مسکن و مصالح ساختمانی تاثیر گذار بوده، لذا این امر افزایش لجام گسیخته قیمت مسکن را در کشور ایجاد کرده است.

ندیمی با اشاره به اینکه مسکن مهر طرح خوبی بود اما به مکان احداث آن ایراداتی وارد است، تصریح کرد: طرح مسکن مهر یکی از پروژه‌های خوب دولت به شمار می‌رود اما باید اذعان کرد که مکان یابی احداث آن یکی از چالش‌های بزرگ این طرح است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس چشم انداز آینده بازار مسکن را مناسب ندانست و خاطر نشان کرد: با ادامه  برخی سیاست‌های نادرست دولت، نابرابری در عرضه و تقاضا و افزایش نقدینگی در کشور، چشم انداز روشن و امید بخشی را برای بازار مسکن نمی توان تصور کرد‌./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet