هدر موبایل
1391/12/08 10:59:10
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آصفری:

کانادا نماد نقض حقوق بشر در غرب است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر در مورد نقض حقوق بومیان در کانادا، گفت:‌ کانادا نماد نقض حقوق بشر در غر ب است.
کانادا نماد نقض حقوق بشر در غرب است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر در مورد نقض حقوق بومیان در کانادا، گفت:‌ کانادا نماد نقض حقوق بشر در غر ب است. https://cdn.icana.ir/d/019/20678.jpg کانادا,نماد,نقض,حقوق,بشر,در,غرب,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد‌حسن آصفری عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ضمن اشاره به گزارش دیده بان حقوق بشر در مورد حتک حرمت زنان بومی کانادایی و نقض حقوق این اقلیت،به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)گفت: فرهنگ غربی امروز به نقطه اختتام خود رسیده است تا جایی که نیروهای امنیتی که به منظور حفظ امنیت مردم حقوق دریافت می‌کنند خود بدل به بزرگترین ناقضان حقوق مردم شده اند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بومیان کانادا که از جمله نخستین ساکنان این منطقه هستند پس از مهاجرات سفید پوست آنگلوساکسون تحت سلطه این مهاجران قرار گرفتند و از آن زمان تا کنون همواره مورد خشونت‌های سازمان‌یافته این کشور قرار می‌گیرد.

آصفری با بیان اینکه تعریف غرب از حقوق بشر، تعریفی سطحی و پیش پاافتاده است، افزود: از همان زمان نگارش اعلامیه حقوق بشر در فرانسه در طرز تلقی غرب از بشر تعارضات اساسی وجود داشت و این تعارضات هر روز در سراسر غرب منجر به خشونت ضد افرادی می‌شود که در تعریف غرب از بشریت نمی‌گنجند.

وی ادامه داد: یکی از اقلیت‌های که در تعریف غرب از بشریت جای ندارد، بومیان و رنگین پوستان هستند چرا که طرز تلقی غرب از بشر، نژادپرستانه و سیاست‌زده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس، توضیح داد: خشونت فرهنگی در غرب دامن اقلیت‌های قومی و مذهبی را گرفته است و تا زمانی که تعریف غرب از بشریت اصلاح نشود همچنان این رویکرد خشن تداوم خواهد داشت چرا که غرب با وجود داعیه‌های پررنگ‌ولعابش هرگز تکثر فرهنگی و دینی را نپذیرفته و در قالب منجمد خود گرفتار بوده است.

گفتنی است؛سازمان دیدبان حقوق بشر،در گزارشی قاطع پلیس کانادا را به تجاوز و سوء استفاده از زنان بومی این کشور متهم کرده است./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet