خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 11:28:12
سرویس اقتصادی
فلاحی باباجان:

مدیریت غیرمنسجم خانه دارشدن مردم را غیر ممکن می کند

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در کشور ما می توان کارهای اساسی برای تامین مسکن تمام مردم انجام داد، گفت: متاسفانه مدیریت حوزه مسکن به گونه ای نیست که وعده های دولت در مورد خانه دار شدن تمام ایرانیان محقق شود.
مدیریت غیرمنسجم خانه دارشدن مردم را غیر ممکن می کند عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در کشور ما می توان کارهای اساسی برای تامین مسکن تمام مردم انجام داد، گفت: متاسفانه مدیریت حوزه مسکن به گونه ای نیست که وعده های دولت در مورد خانه دار شدن تمام ایرانیان محقق شود. https://cdn.icana.ir/d/019/10739.jpg مدیریت,غیرمنسجم,خانه,دارشدن,مردم,را,غیر,ممکن,می,کند Icana

عباس فلاحی باباجان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهارداشت: در حال حاضر مدیریت منسجمی بر بخش مسکن حاکم نیست و یک نظارت اصولی وجود ندارد که بخشی از نقدینگی سرگردان مردم را به سمت احداث مسکن هدایت کند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در حال حاضر موجودی مردم در بانک ها بالااست و اگر دولت با اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی بخشی از امور مسکن را به بخش خصوصی و مردم واگذار می کرد، تولید مسکن به حد قابل قبولی رسیده بود.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها کارهای اساسی برای تامین مسکن انجام شده است، تصریح کرد: اگر در کشور ما نیز به توان بخش خصوصی اتکا شود و یک نظارت و مدیریت اصولی اعمال شود، امکان احداث مسکن وجود دارد اما در غیر این صورت وعده خانه دارشدن تمام ایرانیان تا پایان سال 92 در حد یک شعار باقی خواهد ماند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی نمی تواند به تنهایی امور مربوط به مسکن را مدیریت کند، عنوان کرد: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی سه وظیفه عمده و کلان در ارتباط با مسکن، راه و شهرسازی را بر عهده دارد و به طور حتم یک وزیر حتی با 10 معاون نیز نمی تواند مدیریت صحیح و منسجمی بر هر سه حوزه اعمال کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه هم اکنون جوانان و اقشار آسیب پذیر مشکلات جدی برای تامین مسکن دارند، گفت: تا زمانی که یک استراتژی منسجم برای حوزه مسکن تدوین نشود، همچنان بخشی از جامعه معضلاتی را برای تامین مسکن خواهند داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet