پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 11:19:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورمختار با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5:

اساس مذاکرات باید پذیرش حقوق ایران در غنی‌سازی باشد

رییس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گزارش آمانو درباره فعالیت هسته‌ای ایران را غیرواقعی و نادرست خواند و تاکید کرد:اساس مذاکرات باید پذیرش حقوق ایران در غنی‌سازی باشد.
اساس مذاکرات باید پذیرش حقوق ایران در غنی‌سازی باشد رییس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گزارش آمانو درباره فعالیت هسته‌ای ایران را غیرواقعی و نادرست خواند و تاکید کرد:اساس مذاکرات باید پذیرش حقوق ایران در غنی‌سازی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/24099.jpg اساس,مذاکرات,باید,پذیرش,حقوق,ایران,در,غنی‌سازی,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ابراهیم پورمختار عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس  در آستانه مذاکرات ایران و 1+5 ، با ابراز امیدواری از نتیجه این گفتگوها به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)،گفت:اساس مذاکرات باید پذیرش حقوق ایران در غنی‌سازی باشد و اگر این موضوع حل شود، درباره درصدهای غنی‌سازی می‌توان مذاکره کرد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ درمجلس شورای اسلامی درباره گزارش آمانو درباره فعالیت هسته‌ای ایران افزود: آمانو به جای آنکه وظیفه فنی و سیاسی خود را دنبال کند، اقدام سیاسی انجام می‌دهد و با انتشار برخی گزارش‌های غیرواقعی و نادرست به خواست کسانی که مخالف حقوق جمهوری اسلامی ایران هستند، عمل می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس از آمانو خواست در مسیر حق، عدالت و قانون حرکت کند و ادامه داد:چنین گزارش‌هایی باعث می‌شود ایران اعتماد خود را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان یک نهاد مستقل و حرفه‌ای از دست دهد.

پورمختار بیان کرد:ازآمانو به عنوان مدیر کل این سازمان انتظار است که عملکردی مبتنی بر واقعیات و نگاهی  به قانون داشته باشد؛ این امر، همان توقعی است که آنها از جمهوری اسلامی دارند و در درجه اول خودشان باید آن را رعایت کنند.

رییس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس درباره نصب سانتریفیوژهای جدید در سایت نطنز گفت: آن چه ایران انجام می‌دهد، زیر نظر و با اطلاع آژانس است و دوربین‌های آژانس نیز بر آن نظارت دارند؛ اما این امر یک پیام دارد و اینکه جمهوری اسلامی ایران در پیگیری حق هسته‌ای خود و استفاده از انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز جدی است و کوتاهی نخواهد کرد.

مذاکرات ایران و 1+5 روز سه شنبه،‌ 8 اسفند در قزاقستان انجام خواهد شد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet