پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 12:50:32
سرویس اقتصادی
بهمنی در گفت وگوی با خانه ملت خبرداد:

ممنوعیت خرید و فروش ارز در شبکه غیررسمی

رئیس کل بانک مرکزی ز طرحی برای ممنوعیت خرید و فروش ارز در شبکه غیررسمی خبر داد و گفت: کوتاه کردن دست دلالان ارز اصلاح قیمت‌ها را در پی داردوهمچنین برای بهتر شدن شرایط زندگی مردم و کاهش فشار‌های موجود هر چه سریع‌تر طرح منع خرید فروش ارز در خارج از شبکه را تصویب خواهیم کرد.
ممنوعیت خرید و فروش ارز در شبکه غیررسمی رئیس کل بانک مرکزی ز طرحی برای ممنوعیت خرید و فروش ارز در شبکه غیررسمی خبر داد و گفت: کوتاه کردن دست دلالان ارز اصلاح قیمت‌ها را در پی داردوهمچنین برای بهتر شدن شرایط زندگی مردم و کاهش فشار‌های موجود هر چه سریع‌تر طرح منع خرید فروش ارز در خارج از شبکه را تصویب خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/798.jpg ممنوعیت,خرید,و,فروش,ارز,در,شبکه,غیررسمی Icana

محمود بهمنی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه به زودی با تدابیر اندیشیده شده جلوی دلالی ارز گرفته خواهد شد، گفت: خرید و فروش ارز خارج از شبکه به زودی ممنوع شده و به این ترتیب دست دلالان برای ایجاد نوسان در قیمت‌ها کوتاه خواهد شد.

وی با بیان اینکه دیگر فردی با انگیزه کسب سود بیشتر نمی‌تواند دارایی‌های خود را به ارز تبدیل کند افزود: منع خرید و فروش ارز امکان معامله ارز در خارج از شبکه را ممنوع خواهد کرد یعنی کسی دیگر حق تهیه ارز را نداشته و کسانی که ارز نگه‌داری می‌کنند باید در زمانی مقرر به شبکه اظهار کنند.

رئیس کل بانک مرکزی‌از منع خرید و فروش ارز در خارج از شبکه خبر داد و گفت: کوتاه کردن دست دلالان ارز اصلاح قیمت‌ها را در پی دارد.

بهمنی با بیان این مطلب که منع خرید فروش ارز با انگیزه اصلاح معیشت مردم صورت گرفته تصریح کرد: برای بهتر شدن شرایط زندگی مردم و کاهش فشار‌های موجود هر چه سریع‌تر طرح منع خرید فروش ارز در خارج از شبکه را تصویب خواهیم کرد.

رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه باید اشخاصی که نیاز به ارز دارند اقدام به خرید آن کنند گفت: در صورتی که نیاز کاذب با هدف سود‌بری بیشتر مبنای خرید باشد تورم را در جامعه دامن خواهد زد.

وی ادامه داد: افرادی که برای واردات یا مسافرت به کشور‌های خارجی نیاز به ارز دارند می‌توانند به خرید آن اقدام کنند و در غیر این صورت نمی‌توانند با خرید ارز موجبات عدم تعادل را در بازار فراهم کنند.

بهمنی با تأکید بر اینکه اجرای طرح منع فروش ارز خارج ازشبکه می‌تواند اصلاح قیمت‌ها را در پی داشته باشد افزود: سرمایه‌گذاری‌هایی که از سود ارز نتیجه خرید بدون توجه به نیاز واقعی انجام شود برای اقتصاد کشور مضر بوده که باید هرچه زودتر جلوی آن گرفته شود.

رئیس کل بانک مرکزی‌یادآور شد: اجرای طرح منع خرید و فروش ارز بهتر شدن قیمت‌ها و کاهش فشار‌های اقتصادی ناشی از نابه‌سامانی وضع ارز را موجب می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet