حلول ماه ربیع الاول
1391/12/08 12:01:40
سرویس صحن
کوچک زاده در توضیح تذکر امروز خود در مجلس:

نباید اجازه داد نفوذی‌ها از عناوین مقدس سوءاستفاده کنند

مهدی کوچک زاده که تذکر وی در نشست علنی امروز مجلس به عنوان اهانت به خبرنگاران برداشت شده بود، افزود: باید اجازه داد نفوذی‌ها با استفاده از عناوین مقدس سوء استفاده کنند؟
نباید اجازه داد نفوذی‌ها از عناوین مقدس سوءاستفاده کنند مهدی کوچک زاده که تذکر وی در نشست علنی امروز مجلس به عنوان اهانت به خبرنگاران برداشت شده بود، افزود: باید اجازه داد نفوذی‌ها با استفاده از عناوین مقدس سوء استفاده کنند؟ https://cdn.icana.ir/d/019/995.jpg نباید,اجازه,داد,نفوذی‌ها,از,عناوین,مقدس,سوءاستفاده,کنند Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهدی کوچک زاده در نشست علنی امروز (سه شنبه 8 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر خود با استناد به ماده 131 آیین نامه داخلی مجلس، گفت: براساس این ماده لوایح قانونی که از طرف دولت به مجلس پیشنهاد می شود باید دارای موضوع و عنوان مشخص باشد و دلایل لزوم تهیه و پیشنهاد آن در مقدمه لایحه به وضوح درج شده و دارای موادی متناسب با اصل موضوع و عنوان لایحه باشد و اکنون ما داریم کلیات طرح تغییر موادی از آیین نامه داخلی مجلس را بررسی می کنیم. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: مثلا در یکی از مواد آمده که نمایندگان 5 نفر از اعضای دولت را به عنوان مأمور در نظر بگیرند و از طرفی درباره مواد دیگر، مطالبی مطرح شده است. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  با حمایت از طرح در حال بررسی ادامه داد: به نظر من این روش، روش درستی نیست و در تعارض با آیین نامه داخلی مجلس است.

سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ به این تذکر گفت: این تذکر راجع به تمام طرح ها و لوایح قابل طرح است ولی برخی از طرح‌ها و لوایح نسبت به تمام مواد نظر مثبت داشته باشید یا مخالف، اما همیشه قبل از اینکه کلیات رأی دهیم می توانیم به برخی از بنده رأی دهیم تا این دغدغه برطرف شود.

کوچک زاده در توضیح تذکر خود که برخی از رسانه‌ها آن را توهین به خبرنگاران خوانده بودند، در یادداشتی در وبلاگ شخصی خود آورده است:یکی از افتخارات جمهوری اسلامی که در اصل 69 قانون اساسی تصریح شده علنی بودن مذاکرات مجلس و پخش آن از رادیو و درج در روزنامه رسمی‌است و دیگر از افتخارات نظام مقدس ما ارتقاء و گسترش وسایل ارتباط جمعی و فرهنگ رسانه و خبرنگاری در راستای آزادی بیان است اما قشر جوان و دلسوز کشور مرتبط با این امر یعنی خبرنگاران متعهد که یک‌تنه در مقابل تهاجم سیل دروغ و افترای رسانه‌های صهیونیستی ایستاده‌اند و در این راه مقدس شهدای بزرگی چون رهبر، گودرزی، جانبزرگی و ... را تقدیم پیشگاه حق نموده‌اند و صدها پیرو راستین این شهدا در این مجموعه راه را ادامه می دهند مثل بقیه اقشار در معرض نفوذ هرزه‌نگارانی هستند که با یدک کشیدن عنوان حرفه شریف و صعب خبرنگاری و عکاسی تلاش دارند تا با حاصل خون شهداء که نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارکان آن نظیر مجلس شورای اسلامی می‌باشد مقابله نموده و موجبات وهن آن را فراهم آورند.

وی تاکید کرد: بحث بر سر این جماعت است که من عنوان هرزه‌نگار را برای آنان بر خبرنگار ترجیح می‌دهم. جماعتی که بخشی از آن این روزها توسط دستگاه اطلاعاتی کشور شناسایی و دستگیر شده اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد:‌ همه می‌دانیم در همه اقشار و در همه عالم انسان صالح هست انسان فاسد هم هست. حتی در بین فرهیختگان مثلاً بین خیل عظیم پزشکان نوع دوست و خداترس، هستند از خدا بیخبرانی که به بیمار به عنوان ابزاری برای کسب درآمد و یا حتی اطفاء شهوت نگاه می کنند یا در بین خیل عظیم معلمها و استادان شریف هستند خائنانی که شاگرد و دانشجو و کلاس را محل تخلیه عقده‌های روحی و روانی خود می‌دانند در بین ملبسین به لباس پیامبر هستند دزدان این لباس که امام از آنها به عنوان آخوند درباری یاد کرد، در بین نمایندگان بودند کسانی که برای اختلاس کنندگان توصیه‌نامه نوشتند.

وی توضیح داد: امروز بحث ما بر سر کسانی است که با سوء استفاده از عناوین شریف به مجموعه‌ای که تحت آن نامند خیانت می‌کنند. برخی هرزه‌نگاران سواستفاده‌گر از عنوان خبرنگاری به جای گزارش حقیقت با تقطیع، تحریف و واژگون کردن آن به قلب حقیقت مشغولند و برای خوشایند اربابانشان در بی‌بی‌سی و وی‌او ای و صدای اسرائیل در صدد وهن ارکان نظام جمهوری اسلامی از جمله مجلس می‌باشند.

کوچک زاده یادآور شد: هیچ کس با گزارش کار مجلس به مردم مخالف نیست اما آیا تصویر یک یا چند نماینده در یک لحظه خاص و در یک وضعیت خاص گزارش کار مجلس محسوب می‌شود؟

وی با طرح این سوال که تا کی باید اجازه داد نفوذی‌ها با استفاده از عناوین مقدس سوء استفاده کنند؟ گفت: یادم هست امام رحمت‌اله علیه روزی درباره هجمه دلالان فحشا که نام سینما‌گر بر خود گذاشته بودند گفت: «ما با سینما مخالف نیستیم با فحشا مخالفیم، ما که می‌گوئیم با فحشا مخالفیم ما مرتجعیم؟!!!» امروز هم ما می‌گوئیم با خبرنگاری مخالف نیستیم با هرزه‌نگاری مخالفیم!

این نماینده مردم در مجلس، تصریح کرد: طرح الحاق یک تبصره به آئین‌نامه داخلی را در مجلس هشتم اینجانب با همفکری و تأکید برادر عزیزم آقای دکتر مفتح نماینده سابق رزن تهیه و با امضاء 145 نفر به مجلس پیشنهاد کردیم که متأسفانه از آنجا که جمعی از امضاء کنندگان رعایت مصلحت را بر تحکیم حقیقت ترجیح دادند رأی نیاورد و من نیز دیگر پیگیر آن نشدم. این طرح در مجلس نهم با پیشنهاد عده‌ای دیگر از نمایندگان و بدون اطلاع من به جریان افتاد ولی هرزه‌نگاران دروغ پرداز قریب به دو هفته است که در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خود و به خیال خام خود در صددند تا با بردن نام اینجانب در کنار امضاء کنندگان طرح علیه آن جوسازی نمایند که این خود نوعی دیگر از توهین و هرزه‌نگاری در برابر نمایندگان مجلس است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجل نهم، در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: گیرم که موفق شوید از تصویب این طرح جلوگیری کنید و با دروغ پردازی چند صباحی خورشید حقیقت را پشت ابر سیاه کاری‌تان پنهان کنید. این پیروزی ظاهری خواهد بود و پیروزی حقیقی با حقیقت است. هرزه‌نگاران عاجز و حقیر سه دوره مجلس است که با هدایت آقا زاده‌ها و هماهنگی ننگ‌الکاذبین‌ها با هرزه نگاری به دنبال حذف تفکری هستند که من و برخی از همکارانم در عرصه رسمی سیاسی کشور هوادار آنیم، ولی به کوری چشم بدخواهان فحاشی‌ها، اهانت‌ها و تهمت‌های آنها تا امروز راه به جایی نبرده است و ما تا آخر ایستاده‌ایم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet