پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 11:40:54
سرویس صحن
ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر عبدی:

هیات رئیسه حق تقدم تذکردهندگان را مقدم می‌دارد

نایب رئیس اول مجلس در پاسخ به تذکر ایرج عبدی مبنی بر اینکه اعلام نظر نمایندگان براساس نوبت نیست، گفت: هیات رئیسه تلاش می‌کند تا حق تقدم نمایندگان در تذکر و اخطار را مقدم دارد و تاخیر در شنیدن تذکرات با نظر نمایندگان باشد.
هیات رئیسه حق تقدم تذکردهندگان را مقدم می‌دارد نایب رئیس اول مجلس در پاسخ به تذکر ایرج عبدی مبنی بر اینکه اعلام نظر نمایندگان براساس نوبت نیست، گفت: هیات رئیسه تلاش می‌کند تا حق تقدم نمایندگان در تذکر و اخطار را مقدم دارد و تاخیر در شنیدن تذکرات با نظر نمایندگان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/13988.jpg هیات,رئیسه,حق,تقدم,تذکردهندگان,را,مقدم,می‌دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ایرج عبدی در نشست علنی امروز (سه شنبه 8 اسفند) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه ای به ماده 123 آئین نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: طبق این ماده هیات رئیسه مجلس موظف است که مجلس را به وسایل پیشرفته الکترونیکی مجهز کند تا برای اداره مجلس از وسایل پیشرفته الکترونیکی استفاده شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس سیستم کنونی مجلس نمایندگان برای اخطار، تذکر، موافقت یا مخالفت خود ثبت نام می کنند و منطق می گوید که اعلام نظر نمایندگان براساس نوبت باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: این در حالی است که گاهی، هیات رئیسه تذکر یا اخطار چند نفر را رد می کند و سراغ شخص دیگر می روند که خلاف شأن نمایندگان، آیین نامه داخلی مجلس و سیستم فعلی است.

محمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما وارد است اما گاهی برخی از نمایندگان تذکراتی را اعلام می کنند که ناظر بر دستور مورد بحث در مجلس نیست و با موافقت خود آنها، تذکر یا اخطار به زمان دیگری موکول می شود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیات رئیسه مجلس هم تلاش می کند تا حق تقدم نمایندگان در بیان تذکر یا اخطار را مقدم دارد و نظر نمایندگان استفسار شده و با نظر تذکرکننده عمل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet