پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 12:35:45
سرویس صحن
در صحن علنی مجلس صورت گرفت:

موافقت نمایندگان با کلیات طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس

نمایندگان مجلس با کلیات طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی منجر به محدویت هایی برای حضور عکاسان در صحن علنی مجلس می شود.
موافقت نمایندگان با کلیات طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس نمایندگان مجلس با کلیات طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی منجر به محدویت هایی برای حضور عکاسان در صحن علنی مجلس می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/34916.jpg موافقت,نمایندگان,با,کلیات,طرح,اصلاح,موادی,از,آیین,نامه,داخلی,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 8 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، و پس از استماع نظرات مخالفان و موافقان اصلاح طرح آئین نامه داخلی مجلس با 163 رأی موافق، 25 رأی مخالف و 17 رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس و الحاق یک تبصره به ماده 5 آیین نامه موافقت کردند.

این طرح  دارای 14 ماده است که ایجاد محدودیت برای عکاسان و فیلمبرداران رسانه‌ها برای فعالیت خبری در مجلس و بکارگیری 5 نفر برای دفتر ارتباطات مردمی مجلس جهت امور مشاوره‌ای، اداری و خدماتی نمایندگان از جمله مهمترین مواد طرح مذکور است.

شهباز حسن پور گزارش کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در مورد این طرح را به شرح زیر قرائت کرد:

در اجرای تبصره 1 ماده 146 قانون آیین نامه داخلی مجلس، طرح های اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی و همچنین طرح الحاق یک تبصره به ماده 5 قانون آیین نامه داخلی و نیز الحاق یک تبصره به ماده 33 و یک تبصره به ماده 193 قانون آیین نامه داخلی در کمیسیون بررسی و مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت./

مهدی سنایی به عنوان اولین مخالف این طرح با بیان اینکه در اصلاح آیین نامه موارد دیگری نیز در اولویت است گفت: نباید هر فصل و هر سال آیین نامه را تغییر داد بلکه پیشنهادات باید یکی شده و یک جا به مجلس ارائه شود.

قاسم جعفری نیز به عنوان موافق این طرح با بیان اینکه در صورت وجود مشکل در هر امر باید در اولین فرصت مشکل را حل و تغییرات لازم را اعمال کرد گفت: در مورد مشاوره نمایندگان باید گفت اگر قرار است از افراد خبره استفاده شود باید تمهیداتی برای ایجاد رغبت در آنها برای حضور اندیشیده شود.

وی با اشاره به مشکل نمایندگان در ارتباط با دفاترشان ادامه داد: گاهی چند نماینده در یک اتاق 20- 25 متری حضور دارند که این امر برای ارباب رجوع مشکل ایجاد می کند.

نادر قاضی پور نیز به عنوان مخالف با بیان اینکه حضور خبرنگاران و عکاسان در جلسات دارای اشکال نیست گفت: عکاسان حتی در جلسه غیر علنی هم حضور می یابند اما دلیل ندارد عکس استراحت نمایندگان در سایت ها منتشر شود.

وی نیز در اعتراض به اظهارات برخی نمایندگان در مورد پذیرایی از مردم  در دفاترشان گفت: دفتر نمایندگان چایخانه نیست بلکه محل رفع مشکل مردم است مجلس نیز محل خواب نمایندگان نیست بلکه محل بحث و تبادل اطلاعات است.

محمد حسن آصفری نیز به عنوان موافق این طرح با بیان اینکه با گذشت چند ماه از شروع مجلس نهم برخی ایرادات آیین نامه داخلی مشخص شده که نیاز به اصلاح دارد، گفت: بنا بر قانون خدمات کشوری جایگاه نماینده با وزرا یکسان در نظر گرفته شده اما نمایندگان که قوانین را برای اجرا توسط وزرا مشخص می کنند مشاور ندارند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نیز به عنوان مخالف این طرح گفت: هدف از تغییرات ارتقاء اثر بخشی نمایندگان است که چنین چیزی لحاظ نشده است و تغییر مداوم آیین نامه باعث تضعیف و تزلزل آن می شود.

وی با اشاره به نقش مرکز پژوهش ها گفت: با توجه به شرایطی که در استخدام مشاور برای نمایندگان وجود دارد بهتر است با ملزم و تقویت کردن مرکز پژوهش ها در افزایش کارشناسان خود، از این مرکز برای مشاوره دادن به نمایندگان استفاده شود.

غضنفرآبادی نیز به عنوان  یکی دیگر از موافقان این طرح با اشاره به ضرورت اصلاح آیین نامه گفت: در هیچ جای دنیا مجموعه ای که در تکاپو است توسط دوربین رصد نمی شود درست است که خدا ناظر بر اعمال انسان است اما پرده پوشی هم می کند.

وی افزود: پخش برخی تصاویر از نمایندگان در شأن نمایندگان مجلس و خود عکاسان نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet