پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 09:39:30
سرویس اقتصادی
حسینی در واکنش به سخنان رئیس جمهور مبنی بر ایجاد 6 میلیون شغل در هفت سال:

تراکم افراد بیکار روز به روز افزایش می یابد

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه تراکم افراد بیکار و ضریب بیکاری روز به روز در جامعه بالاتر می رود، گفت: آمارهای اشتغال زایی ارائه شده از سوی رئیس جمهور بر اساس واقعیات جامعه نیست.
تراکم افراد بیکار روز به روز افزایش می یابد عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه تراکم افراد بیکار و ضریب بیکاری روز به روز در جامعه بالاتر می رود، گفت: آمارهای اشتغال زایی ارائه شده از سوی رئیس جمهور بر اساس واقعیات جامعه نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/13863.jpg تراکم,افراد,بیکار,روز,به,روز,افزایش,می,یابد Icana

سید شریف حسینی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به سخنان رئیس جمهور مبنی بر ایجاد 6 میلیون شغل در هفت سال اخیر اظهار داشت: در حال حاضر اشتغال یکی از معضلات و مشکلات اساسی کشور است و به طور قطع یک دولت نمی تواند تمام مشکلات بیکاری را حل کند اما واقعیت آن است که برخی از طرح های دولت برای اشتغال زایی یا نیمه کاره باقی ماند و یا مشکلاتی در اجرای آنها به وجود آمد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در قانون کار فردی که در هفته یک ساعت کار کند شاغل محسوب می شود، تصریح کرد: اگر این تعریف از شغل را مدنظر داشته باشیم، آمار ارائه شده از سوی رئیس جمهور در مورد اشتغال زایی می تواند درست باشد اما به مفهوم واقعی شاغل فردی با شغل ثابت و درآمد مکفی است بدون اینکه مشکلی در تامین معیشت داشته باشد و در این شرایط تعداد اشتغال ایجاد شده بسیار کمتر از 6 میلیون است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه افزود: نباید به آمارهایی مانند ایجاد 6 میلیون شغل دل خوش کنیم زیرا طبق آمارهای رسمی 5/3 میلیون بیکار در کشور وجود دارد و این در حالی است که تعداد افرادی که وارد بازار کار می شوند بسیار بیشتر از متقاضیان کار است.

حسینی تاکید کرد: پرداخت تسهیلات به افراد نیز نمی تواند موجب اشتغال زایی قابل توجهی شود زیرا موضوع بیکاری بسیار پیچیده است و باید این مساله پیچیده با همفکری حل شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مجلس آمادگی دارد که با تصویب قوانینی به دولت در زمینه اشتغال زایی و سامان دادن به وضعیت بیکاری کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet