پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 13:57:36
سرویس بین الملل
منصوری‌آرانی:

سازمان کنفرانس اسلامی وضعیت مسلمانان میانمار را پیگیری کند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشته شدن بیش از ۹۷ مسلمان میانماری بر اثر گرسنگی، گفت: سازمان کنفرانس اسلامی وضعیت مسلمانان میانمار را پیگیری کند.
سازمان کنفرانس اسلامی وضعیت مسلمانان میانمار را پیگیری کند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشته شدن بیش از 97 مسلمان میانماری بر اثر گرسنگی، گفت: سازمان کنفرانس اسلامی وضعیت مسلمانان میانمار را پیگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/31951.jpg سازمان,کنفرانس,اسلامی,وضعیت,مسلمانان,میانمار,را,پیگیری,کند Icana

عباسعلی منصوری‌آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به کشته شدن بیش از 97 تن از مسلمانان میانمار که قصد پناه‌ بردن به کشورهای همسایه را داشتند، توضیح داد: از ابتدای خشونت‌ها ضد مسلمانان در میانمار خیل عظیمی از این اقلیت تصمیم گرفتند تا برای گریز از خشونت‌ها به کشورهای همسایه پناهنده شوند ولی هیچ یک از کشورهای اطراف این جمعیت مظلوم را به مرزهای خود راه نداد که نهایتا‍ً باعث آوارگی این مسلمانان شد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همواره برخورد دوگانه‌ای با حقوق مسلمانان در جهان وجود دارد، تصریح کرد: کشورهای غربی حتی نسبت به حقوق حیوانات ابراز نگرانی می‌کنند و دغدغه انقراض نسلی از حیوانات را دارند در برابر کشتار مسلمانان به طور اخص در میانمار و به طور اعم در سراسر جهان هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.

منصوری‌آرانی با اشاره به اینکه مجامع جهانی باید در برابر این رخدادها واکنشی از خود نشان دهند، افزود: در وهله اول باید سازمان کنفرانس اسلامی تدابیر لازم را جهت همدلی کشورهای اسلامی با مسلمانان میانمار به عمل آورد و در مراتب بعدی از سازمان ملل نیز این انتظار وجود دارد تا مانع تکرار چنین حوادثی در جهان شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس، گفت: این نوع جنایت‌ها مطمئناً اگر از سوی مجامع اسلامی و جهانی محکوم نشوند باز در مورد دیگر کشورهای اسلامی نیز تکرار خواهند شد.

97 نفر از مسلمانان روهینگیا که از خشونت‌های میانمار فرار کرده بودند، به‌علت گرسنگی حاصل از 25 روز سرگردانی در دریا جان باختند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet