پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 12:29:00
سرویس اقتصادی
کریمیان:

تورم لجام گسیخته با حمایت از تولید مهارمی‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه حمایت از تولید و تزریق منابع مالی به این بخش درمان درد تورم است گفت: تا زمانی که حمایت از تولید به معنای واقعی انجام نشود و در حد شعار باقی بماند امیدی به کاهش نرخ تورم و ارتقا اقتصاد کشور نیست
تورم لجام گسیخته با حمایت از تولید مهارمی‌شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه حمایت از تولید و تزریق منابع مالی به این بخش درمان درد تورم است گفت: تا زمانی که حمایت از تولید به معنای واقعی انجام نشود و در حد شعار باقی بماند امیدی به کاهش نرخ تورم و ارتقا اقتصاد کشور نیست https://cdn.icana.ir/d/019/31687.jpg تورم,لجام,گسیخته,با,حمایت,از,تولید,مهارمی‌شود Icana

امید کریمیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تاکنون بانک مرکزی نتوانسته بود نرخ واقعی تورم را اعلام کند، گفت: نرخ اعلام شده از سوی بهمنی رئیس بانک مرکزی کشور صحت داشته و نرخ بالایی است.

نماینده مردم مریوان و سرو‌آباد در مجلس شورای اسلامی‌با تأکید بر اینکه نرخ 31.5  درصدی نرخ تورم بسیار برای اقتصاد کشور بالا و مضر است افزود: این نرخ اعلام شده شدید و ساختاری بوده که تمامی جنبه‌ها و عرصه‌های اقتصادی را درگیر کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری سخنان رئیس کل بانک مرکزی در خصوص  نرخ 31.5 درصدی تورم، گفت: این نرخ تورم شدید، تازنده  و بنیادی بوده و نشان دهنده وجود اختلال در تمامی عرصه‌های اقتصاد است که تاکنون بانک مرکزی همچنین آماری را اعلام نکرده بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که با ادامه روند کنونی سیر صعودی تورم برای سال آینده ادامه خواهد یافت تصریح کرد: تا زمانی که سیاست‌ها همین باشد کاهش تورمی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اقدامات دولت برای کاهش تورم از جمله برگزاری نمایشگاه‌های عیدانه گفت: دولت باید دست از اقدامات مقطعی که چون داروی مسکن به بازار تزریق می‌شود خوداری کند و بتواند مشکل تورم را در جامعه ریشه‌ای درمان کند.

نماینده مردم مریوان و سرو‌آباد در مجلس‌با بیان اینکه دوای درد تورم کنونی جامعه برگزاری نمایشگاه نیست گفت: توجه و حمایت از تولید و تزریق منابع مالی به این بخش درمان درد تورم است.

کریمیان افزود: تا زمانی که حمایت از تولید به معنای واقعی انجام نشود و در حد شعار باقی بماند امیدی به کاهش نرخ تورم و ارتقا اقتصاد کشور نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در صورتی که تزریق اعتبارت به مردم به جای بخش تولید صورت بگیرد بی‌شک افزایش قدرت خرید مردم خود تورم‌ساز خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet