پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 14:43:35
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی عضو هیئت‌ رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6394.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد جهانگیرزاده در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 8 اسفند) مجلس شورای اسلامی، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

ایرانپور نماینده مبارکه به رئیس ‌جمهور در خصوص علت اجرای ناقص مصوبات هیئت وزیران در خصوص تغییر وضعیت استخدامی کارکنان شرکت فولاد مبارکه و علت عدم اعلام آلایندگی شرکت فولاد مبارکه توسط سازمان حفاظت از محیط زیست.

تابش، پزشکیان، مطهری، جعفرزاده، سید هادی حسینی، توکلی، جهانگیرزاده، هروی، امیری،‌ حسین‌زاده، آصفری، حسینی صدر، مصباحی مقدم، کولیوند، حیدرپور، اسداللهی، محجوب و فتاحی به وزیر امور خارجه پیرامون لزوم رعایت مصالح ملی در خصوص انعقاد توافقنامه اخیر با دولت آرژانتین در مورد رسیدگی به پرونده آمیا.

کارخانه‌ای نماینده همدان به رئیس‌ جمهور در خصوص جلوگیری از افزایش نرخ بی‌رویه برخی از اقلام پزشکی و به وزیر کشور در خصوص صدور تسریع در پرداخت وام ازدواج به جوانان.

سبحانی‌نیا نماینده نیشابور به رئیس ‌جمهور در خصوص صدور دستور بازگرداندن روستاهای جدا شده از شهرستان فیروزه نیشابور به وضعیت سابق و الحاق مجدد به شهرستان فیروزه.

پیرمؤذن نماینده اردبیل به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در انتخاب مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل.

حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به وزرای کشور و صنعت و معدن و تجارت در خصوص نظارت بر نحوه توزیع برنج واردات در شهرستان‌های شاهین‌شهر و میبد.

قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزرای کشور و راه و شهرسازی در خصوص تسریع در صدور مجوز احداث مجتمع رفاهی جاده‌ای ارومیه ـ مهاباد.

قاضی‌پور، جهانگیرزاده و اکبریان نمایندگان ارومیه و کرج به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در تعیین تکلیف آزمون استخدامی معلمان شرکتی و پیش دبستانی.

قاضی‌پور، جوکار، تابش و اکبریان نمایندگان ارومیه،‌ یزد، اردکان و کرج به وزرای کشور، اطلاعات و نیرو پیرامون تسریع در آبرسانی به استان یزد.

حسینی، علیپور، آذری، یوسفیان ملا، شجاعی کیاسری و مقیمی نمایندگان قائم‌شهر، بابل، آمل، ساری، میاندرود و بهشهر به وزیر آموزش و پرورش در خصوص نظارت بر عملکرد مدیرکل آموزش و پرورش استان.

چاردولی و نقوی حسینی نمایندگان ملایر و ورامین به رئیس‌ جمهور در خصوص تسریع در پرداخت اعتبار طرح تأمین آب شرب روستاهای کشور به ویژه شهرستان ملایر.

دهدشتی، سامری، انصاری، آغاجری، سعدون‌زاده و تمیمی نمایندگان آبادان، خرمشهر، بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و شادگان به رئیس‌ جمهور در خصوص تسریع در حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان‌های محروم.

هاشمی نخل ابراهیمی، آرامی و آشوری نمایندگان میناب، بندرعباس و بندر خمیر به رئیس ‌جمهور در خصوص تسریع در اختصاص اعتبار لازم به منظور تأمین آب شرب لازم روستاهای استان هرمزگان.

فتح‌الله حسینی، اسماعیل، سید هادی حسینی، یوسفیان ملا، ملکشاهی، شهریاری، ندیمی، نجابت، رزم، یحیی‌زاده، جهانگیرزاده، سبحانی‌نیا، شوهانی و فتاحی به رئیس ‌جمهور در خصوص بلاتکلیفی رزمندگان معسر با گذشت 11 ماه از سال.

جعفرزاده نماینده رشت به وزیر نیرو در خصوص اتخاذ تدابیر لازم به منظور جلوگیری از تعطیلی پروژه‌های ملی، عدم اخراج کارگران در پروژه‌های ملی سد پل رود رحیم‌آباد و سد مخزنی رودبار.

کارخانه‌ای نماینده همدان به رئیس‌ جمهور پیراون ضرورت رسیدگی فوری به وام ازدواج جوانان.

قادری نماینده شیراز به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت خسارت وارده در اثر خشکسالی فارس.

لاهوتی نماینده لنگرود به رئیس ‌جمهور در خصوص عملکرد بسیار ناهماهنگ هلال ‌احمر جمهوری اسلامی ایران.

اسدی نماینده مشکین‌شهر به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی سریع به وضعیت بسیار نابسامان آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل.

بیگلری، بیاتیان و قادر مرزی نمایندگان سقز، بیجار و قروه به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص کمبود نیرو در ادارات، عدم تخصص مدیران و معاونان اداره کل، عدم توجه به مدال‌آوران و عدم توجه به ورزش روستایی با وجود مصوبه سال 1378 هیئت وزیران مبنی بر ایجاد زمین ورزشی روباز و سالن سرپوشیده.

بیرانوند نماینده بروجرد به وزیر ارتباطات در خصوص جلوگیری از کار اپراتور رایتل.

ثروتی و جعفری نمایندگان بجنورد به وزیر کشور در خصوص عدم توجه استاندار خراسان شمالی به استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی در تعامل اقتصادی، فرهنگی و آموزشی با کشور دوست و همسایه ترکمنستان.

خجسته نماینده همدان به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیرامون تسریع در تکمیل و اجرای نقشه جامع علمی کشور در راستای بند 11 سیاست‌های کلی ابلاغی برنامه‌ پنجم، به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص توجه جدی به وضعیت بازار و پرهیز از ارائه دستورالعمل‌های خلع‌الساعه و نظارت بر قیمت‌ها.

قادری نماینده شیراز به وزیر کشور در خصوص تسریع در ارتقای تقسیماتی شهر صدرا.

سلیمی، جعفری، فتح‌الله حسینی و فتاحی نمایندگان محلات، دلیجان، بجنورد، قصرشیرین و ارومیه به رئیس ‌جمهور در خصوص تعیین تکلیف کارگزاران مخابرات کشور.

حقیقت‌پور، سید هادی حسینی، فتح‌الله حسینی و فتاحی نمایندگان اردبیل، قائم‌شهر، قصرشیرین و ارومیه به وزیر آموزش و پرورش پیرامون عدم رسیدگی به مشکلات مدارس روستایی.

یحیی‌زاده نماینده تفت به وزیر کشور در خصوص برخورد قاطع نیروی انتظامی با عوامل تخریب خط‌ انتقال آب به استان یزد و به رئیس‌ جمهور در خصوص صدور دستور تأمین اعتبار لازم به منطور بازسازی خط انتقال آب به استان یزد.

کریمی نماینده مشهد به وزیر امور خارجه در خصوص رسیدگی به حادثه روز گذشته در مرز ایران و ترکمنستان و اعتراض به رفتار مرزداران کشور ترکمنستان.

ندیمی نماینده لاهیجان به رئیس ‌جمهور در خصوص دستور تسریع در پرداخت مطالبات چایکاران، به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات در خصوص پیگیری مصوبات سفر نخست دولت در بخش آموزش‌های استان گیلان، به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص پیگیری کمبودهای اساسی مدیریتی و اجرایی و عمرانی ورزش گیلان و به وزیر نیرو در خصوص چاره‌اندیشی در مورد آبرسانی به دهستان سیل.

احمدی لاشکی نماینده نوشهر به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی فوری به آبرسانی مناطق روستایی شرقی نوشهر و روستاهای غرب چالوس.

سلطانی صبور، فتح‌الله حسینی و فتاحی نمایندگان رزن، قصرشیرین و ارومیه به رئیس جمهور در خصوص تمرکز و جدیت در تنظیم و تثبیت بازار و برخورد قاطع با گرانفروشان.

بهمنی، سید هادی حسینی و فتاحی نمایندگان سراب، قائم‌شهر و ارومیه به وزیر نیرو در خصوص لزوم تسریع در ساماندهی و بهره‌برداری از آب‌های سطحی و مورد نیاز کشاورزان.

عاشوری نماینده فومن به وزیر نیرو در خصوص دستور تأمین اعتبار در زمینه ترمیم و لایروبی رودخانه‌های سر دهنه‌های آبیاری کشاورزان استان گیلان به ویژه شهرستان‌های فومن و شفت که بر اثر سیلاب‌ها تخریب شده است.

هاشمی نماینده سپیدان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم پاسخگویی مناسب و سرگردان کردن ارباب‌ رجوع.

طبیب‌زاده نوری و سید هادی حسینی نمایندگان تهران و قائم شهر به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص عدم پرداخت حقوق کارگران نیشکرکاران و هفت تپه شوش، شرکت کشت و صنعت استان خوزستان شوش و کارگران بازنشسته ذوب آهن کشور.

شوهانی نمایند ایلام به رئیس جمهور در خصوص علت معدوم شدن مواد غذایی خریداری شده توسط جمعیت هلال احمر به ارزش ده‌ها میلیارد ریال و به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص جلوگیری از برداشت یارانه‌های مردم توسط بانک‌های عامل.

قائد رحمت نماینده درود به رئیس جمهور پیرامون بازگشت نیروهای تعدیل شده در کارخانه فرآلیاژ ازنا و جلوگیری از تعدیل نیرو در این شرکت با توجه به نرخ بالای بیکاری در حوزه انتخابی درود و ازنا و ضرورت پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به کارخانه فارسیت درود و تلاش در پرداخت حقوق چهار ماهه معوقه کارگران و کارکنان.

لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر نیرو در خصوص ضرورت لوله‌کشی به شهر اتاق‌ور به طول 5 کیلومتر.

درویش‌پور نماینده ایذه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توجه بیشتر به بهبود وضع کشاورزی در شهرستان‌های ایذه و باغ ملک و آسان کردن پرداخت تسهیلات و به رئیس جمهور در خصوص لزوم اقدامات عاجل برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی در شهرستان ایذه و باغ ملک.

نجف‌نژاد نماینده بابلسر به وزیر کشور در خصوص اعلام شهر آستانه نو فریدونکنار.

خضری، حسین‌زاده، فتاحی و احمدی نمایندگان پیرانشهر،‌نقده، ارومیه و مهاباد به وزیر دادگستری در خصوص تسریع در روند دادرسی پرونده کلاهبرداری ارزی از مردم پیرانشهر، ارومیه، سردشت، مهاباد، اشنویه، بانه، نقده، سقز و غیره در شعبه 3 ناحیه 12 تهران.

سلطانی نماینده بروجن به وزیر نیرو در خصوص عدم اهتمام جدی در عملیاتی کردن پروژه سبزکوه در شهرستان بروجن./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet