پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 12:16:00
سرویس بین الملل
زارع‌زاده‌مهریزی:

جان کری کلید واژه دور جدید فعالیت‌های معارضان سوری را اعلام کرد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت:جان کری در سخنان دوپهلو متناقضی که در دیدار با ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس ایراد کرد با بیان پیش‌شرط برکناری اسد در واقع کلید واژه دور جدید تنش‌هایی که از طریق سیاسی قرار است در سوریه دنبال شود را اعلام کرد.
جان کری کلید واژه دور جدید فعالیت‌های معارضان سوری را اعلام کرد سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت:جان کری در سخنان دوپهلو متناقضی که در دیدار با ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس ایراد کرد با بیان پیش‌شرط برکناری اسد در واقع کلید واژه دور جدید تنش‌هایی که از طریق سیاسی قرار است در سوریه دنبال شود را اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/5407.jpg جان,کری,کلید,واژه,دور,جدید,فعالیت‌های,معارضان,سوری,را,اعلام,کرد Icana

دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به سخنان دوپهلوی وزیر امور خارجه آمریکا درباره سوریه، توضیح داد: همه کشورهایی که پیش از این از معارضان فعال در سوریه حمایت می‌کردند امروز به این نتیجه رسیده اند که شکست را باید بپذیرند و بن‌بست راه‌حل نظامی را تایید می‌کنند.

نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنان دوپهلو جز استراتژی همیشگی آمریکا است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها هر جا با بن‌بست در سیاست‌خارجی روبرو می‌شوند برای آشکارنشدن شکست سیاست‌هایشان، خود را در موضع پیروز قرار می‌دهند و پیش‌شرط می‌گذارند تا ناتوانی خود را در پشت چهره حق به جانب پنهان کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: غرب اخیراً در یک دگر دیسی استراتژیک از آغاز دور گفتگوها در سوریه حمایت می‌کند ولی اساساً نگرانی اینجاست که گویا غرب قصد دارد تا اهدافی را که از طریق نظامی نتوانست کسب کند از راه‌حل سیاسی بدست آورد.

وی ادامه داد:غرب قصد داشت تا نهایتاً ظرف 40 روز بشار اسد را ناچار به برکناری کند ولی حمایت مردم سوریه از اسد معادلات را تغییر داد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: جان کری در سخنان دوپهلو متناقضی که در دیدار با ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس ایراد کرد با بیان پیش‌شرط برکناری اسد در واقع کلید واژه دور جدید تنش‌هایی که از طریق سیاسی قرار است در سوریه دنبال شود را اعلام کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در جریان دیدار خود با ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس در مورد بحران سوریه گفت که بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه ، (باید برود)./

پایان پیام

 

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet