پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 15:21:57
سرویس سیاسی
نقوی حسینی خبرداد:

درج گرایش سیاسی دستگیرشدگان حادثه قم در گزارش کمیته ویژه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تاکید مراجع در برخورد با عاملان و آمران حادثه روز ۲۲بهمن قم، تصریح کرد: نظر آیات عظام این بود که چنین موضوعی ریشه یابی شود و ریشه این قضیه در قم خشکانده شود.
درج گرایش سیاسی دستگیرشدگان حادثه قم در گزارش کمیته ویژه سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تاکید مراجع در برخورد با عاملان و آمران حادثه روز 22بهمن قم، تصریح کرد: نظر آیات عظام این بود که چنین موضوعی ریشه یابی شود و ریشه این قضیه در قم خشکانده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/12845.jpg درج,گرایش,سیاسی,دستگیرشدگان,حادثه,قم,در,گزارش,کمیته,ویژه Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر کمیته بررسی حادثه 22 بهمن قم به این شهر، گفت: اعضای این کمیته با آیات عظام امینی، موسوی اردبیلی، نوری همدانی، فاضل لنکرانی، شهرستانی (نماینده آیت الله سیستانی)، بوشهری، مکارم شیرازی و علوی گرگانی ملاقات کردند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: این ملاقات‌ها بسیار قابل توجه بود و نظر آیات عظام نکات مشترک مهمی داشت مبنی بر اینکه حادثه قم زشت بود به‌ویژه آنکه در ام‌القرای جهان اسلام رخ داد که حتما باید بررسی شود.

وی افزود: مراجع تقلید خواستار ریشه یابی این موضوع شدند و معتقد بودند چنین حوادثی آمران و عاملانی دارد ولی همیشه با عاملان برخورد می‌شود ولی آمران، پشت صحنه باقی می‌مانند.

عضو کمیته بررسی حادثه 22 بهمن قم بیان کرد: نظر آیات عظام این بود که چنین موضوعی ریشه یابی شود و ریشه این قضیه در قم خشکانده شود؛ زیرا اینگونه حوادث در نماز جمعه قم اتفاق افتاده، در شبستان حضرت معصومه (س) نیز تکرار شده یا در پشت در منازل مراجع صورت گرفته است.

نقوی حسینی با اشاره به تاکید مراجع و آیات عظام در برخورد با عاملان و آمران اینگونه حوادث،‌ تصریح کرد: آیات عظام معتقد بودند که برخی زمینه‌سازی‌ها با آمدن عده‌ای سخنران‌ در قم انجام می‌شود و اینگونه برنامه‌ریزی‌ها که موجب تحریک و برانگیخته شدن احساسات طلاب و مشکل ساز می‌شود، باید متوقف شود.

وی با اشاره به قدردانی مراجع و علما از اقدام کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یادآور شد: اصل اینگونه اتفاقات، دغدغه مراجع است و ایشان معتقدند منشا آن در قم است و البته در حرم امام خمینی(ره) و حرم امام رضا(ع) نیز مشابه آن رخ داده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس در پاسخ به این سوال که آیا دستگیرشدگان وابستگان به یک طیف خاص سیاسی هستند؟ گفت: اعضای کمیته در گزارش نهایی خود حتما این موارد را به صورت مستند ذکر خواهند کرد و اگر لازم باشد از جریانات و افراد مربوط نیز اسم برده خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: تردیدی نیست که حادثه 22 بهمن سازمان یافته بوده و پشتیبانی مشخصی شده و اقدامات شفافی در این خصوص صورت گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet