پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 09:47:57
سرویس اقتصادی
فتحی پور در واکنش به آغاز دور جدید پیش فروش سکه:

دولت مراقب اخلالگران بازار سکه باشد/هدایت نقدینگی به سمت تولید

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به آغاز دور جدید پیش فروش سکه گفت:دولت به جای طرح‌هایی همچون پیش فروش سکه بهتر است سرمایه و نقدینگی کشور را به سمت تولید سوق داده، چراکه این امر مشوق ایجاد اشتغال، افزایش تولید داخلی، کوتاه شدن دست دلالان و افراد سودجو در جامعه خواهد شد.
دولت مراقب اخلالگران بازار سکه باشد/هدایت نقدینگی به سمت تولید رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به آغاز دور جدید پیش فروش سکه گفت:دولت به جای طرح‌هایی همچون پیش فروش سکه بهتر است سرمایه و نقدینگی کشور را به سمت تولید سوق داده، چراکه این امر مشوق ایجاد اشتغال، افزایش تولید داخلی، کوتاه شدن دست دلالان و افراد سودجو در جامعه خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/26317.jpg دولت,مراقب,اخلالگران,بازار,سکه,باشد/هدایت,نقدینگی,به,سمت,تولید Icana

ارسلان فتحی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز پیش فروش سکه در بازار گفت: هر چند پیش فروش سکه می‌تواند تا حدودی نقدینگی موجود در کشور را کنترل کند اما در این میان مسئولین بانک مرکزی و دولت باید مراقب افراد سودجو و برخی دلالان که  در صدد اخلالگری در بازار سکه را دارند باشند.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی با بیان این امر که دولت به جای سرازیر کردن نقدینگی به سمت سکه و ارز آن را به سمت تولید سوق دهد، افزود: دولت به جای طرح‌هایی همچون پیش فروش سکه بهتر است سرمایه و نقدینگی کشور را به سمت تولید سوق داده، چراکه این امر مشوق ایجاد اشتغال، افزایش تولید داخلی، کوتاه شدن دست دلالان و افراد سودجو در جامعه خواهد شد.

وی با انتقاد از گسترش دلال بازی در کشور، تصریح کرد: در حال حاضر متاسفانه طیفی به نام دلال در بازار سکه، طلا و ارز کشور وجود دارند که نقدینگی جامعه را در دست داشته و هر روزه افزایش قیمت‌ها را رقم می زنند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه باید سعی شود تا هرچه بیشتر اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت کاهش دهیم، خاطر نشان کرد: توجه بیش از پیش به امر تولید و جمع آوری سرمایه‌های سرگردان هم باعث ایجاد ارز آوری در کشور شده وهم می‌توان به چشم انداز آینده اقتصاد کشور امیدوار بود.

در این مورد بهمنی رییس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه از پیش‌فروش دور جدید سکه ۲هدف دنبال می‌شود گفته است: با پیش‌فروش جدید سکه علاوه بر تأمین نیاز‌های خرد حجم نقدینگی در دست افراد حقیقی که موجبات تورم را در جامعه رقم خواهد زد نیز کاهش می‌یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet