پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 09:57:00
سرویس بین الملل
تاکید ولید معلم بر گفتگو

عزیزی: دمشق اعتقاد راسخی بر راه‌حل سیاسی دارد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اظهارت ولید المعلم، وزیر امور خارجه سوریه مبنی بر اینکه دمشق التزام عملی به آغاز گفتگوها دارد، گفت: تاکید اسد، ولید معلم و وائل الحلقی بر گفتگو نشانه اعتقاد راسخ سوریه بر راه‌حل سیاسی است.
عزیزی: دمشق اعتقاد راسخی بر راه‌حل سیاسی دارد رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اظهارت ولید المعلم، وزیر امور خارجه سوریه مبنی بر اینکه دمشق التزام عملی به آغاز گفتگوها دارد، گفت: تاکید اسد، ولید معلم و وائل الحلقی بر گفتگو نشانه اعتقاد راسخ سوریه بر راه‌حل سیاسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/35068.jpg عزیزی:,دمشق,اعتقاد,راسخی,بر,راه‌حل,سیاسی,دارد Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به اظهارات ولید المعلم در دیدار با لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، توضیح داد: معارضان فعال در سوریه به دو بخش تقسیم می‌شوند، دسته اول منتقدینی هستند که اعتقادی به رویکرد نظامی نداشته و قصد برقراری اصلاحات در این کشور را دارند و دسته دوم معارضانی هستند که هیچ اعتقادی به گفتگو و حتی اصلاحات ندارند بلکه صرفاً به جهت تخریب، قتل و کشتار وارد خاک سوریه شده‌اند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سوریه به ایجاد اصلاحات معتقد است، تصریح کرد: اصلاحات دغدغه دولت بشار اسد نیز هست و چندین ماه است که وی فرایند اصلاحات را آغاز کرده ولی آشوب‌ها و ترورهای مزدوران غربی- عربی فرصت کافی را به اسد برای به نتیجه رسیدن این فرایند نداده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تزریق اسلحه به سوریه را مانع بزرگی در راه نیل به آرامش در این کشور دانست و افزود: خلع‌سلاح معارضان از طریق مجامع بین‌المللی می‌تواند گام اساسی و بزرگی در برقراری گفتگوها باشد.

وی ادامه داد: این درحالی است که معارضان سوری فرافکنانه از پیش‌شرط‌هایی همچون برکناری بشار اسد صحبت به میان می‌آورند که نه تنها موجبات آرامش و ثبات در این کشور نمی‌شود بلکه اوضاع را به غایت بحرانی می‌کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت:  تاکید اسد، ولید معلم و وائل الحلقی بر گفتگو نشانه اعتقاد راسخ دمشق بر راه‌حل سیاسی است و امید می‌رود تا با ایجاد خلع‌سلاح و آتش‌بس میان طرفین دور گفتگوها آغاز شود.

ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه در یک کنفرانس خبری در مسکو اعلام کرد، کشورشآماده است تا با مخالفان مسلح سوری گفت‌وگو کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet