پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 11:13:00
سرویس بین الملل
شفیعی:

دولت‌های غربی همواره معاهدات ضداتمی را نقض می‌کنند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اتهام دولت آرژانتین به انگلیس مبنی بر نقض معاهدات ضداتمی، گفت: دولت‌های غربی همواره در سکوت مجامع بین‌المللی، معاهدات ضداتمی را نقض می‌کنند.
دولت‌های غربی همواره معاهدات ضداتمی را نقض می‌کنند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اتهام دولت آرژانتین به انگلیس مبنی بر نقض معاهدات ضداتمی، گفت: دولت‌های غربی همواره در سکوت مجامع بین‌المللی، معاهدات ضداتمی را نقض می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/31669.jpg دولت‌های,غربی,همواره,معاهدات,ضداتمی,را,نقض,می‌کنند Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به اتهام نقض قوانین بین‌المللی از سوی انگلیس، توضیح داد: متاسفانه امروزه در عرصه بین‌المللی سیاست بین‌الملل بر حقوق بین‌الملل غلبه پیدا کرده و از آنجایی که قدرت مهم ترین عنصر در عرصه سیاست بین‌الملل است کشورهای قدرتمندتر خودسرانه و یک‌جانبه معاهدات بین‌المللی را نقض می‌کنند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حقوق بین‌الملل مبنا رعایت قوانین و مقررات است، تصریح کرد: کشورهای ضعیف‌تر انتظار دارند تا این قوانین بین‌المللی پناهگاهی برای حفظ حاکمیت و استقلال سیاسی آنها باشد و نه ابزاری برای اعمال قدرت از سوی دولت‌های غربی که دائماً قوانین بین‌المللی را در سکوت مجامع جهانی نقض می‌‌کنند.

شفیعی با اشاره به اینکه غرب در مسائل هسته‌ای تنها خود را محق می‌داند، افزود: غربی‌ها سعی دارند تا چنین القا کنند که تنها کشورهای غربی که به انرژی هسته‌ای دست یافته اند قابلیت‌های حفظ و نگه داری این انرژی را دارند و دیگر کشورها صلاحیت دست‌یابی به آن را ندارند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس، گفت: غرب به گونه‌ای عمل می‌کند که گویا قوانین بین‌المللی به منظور نقض شدن توسط این کشورها ایجاد شده اند چرا که به راحتی مقررات بین‌المللی را زیرپا می‌گذارند و اعتراضی از سوی هیچ یک از مجامع بین‌المللی انجام نمی‌گیرد.

دولت آرژانتین، انگلیس را متهم به اعزام زیردریایی‌های هسته ای به جزایر فالکلند –منطقه‌ای عاری از سلاح‌های هسته‌ای- کرده که این اقدام نقض آشکار معاهدات بین المللی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet