پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 09:56:31
سرویس اجتماعی
ندیمی: انتقال فرودگاه مهرآباد به مکانی دیگر مقرون به صرفه نیست

بهبود کیفیت سوخت و مدیریت پروازها، راهی برای کاهش آلودگی مهرآباد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس،با بیان اینکه انتقال فرودگاه مهرآباد به مکان دیگر مقرون به صرفه نیست، گفت: به طور حتم نمی‌توان تمام مشکلات آلودگی یک شهر را با یک حکم مانند انتقال فرودگاه حل کرد، از این‌رو باید در جهت بهبود کیفیت سوخت هواپیما و مدیریت تعداد پروازها تلاش کرد.
بهبود کیفیت سوخت و مدیریت پروازها، راهی برای کاهش آلودگی مهرآباد عضو هیأت رئیسه کمیسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس،با بیان اینکه انتقال فرودگاه مهرآباد به مکان دیگر مقرون به صرفه نیست، گفت: به طور حتم نمی‌توان تمام مشکلات آلودگی یک شهر را با یک حکم مانند انتقال فرودگاه حل کرد، از این‌رو باید در جهت بهبود کیفیت سوخت هواپیما و مدیریت تعداد پروازها تلاش کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6086.jpg بهبود,کیفیت,سوخت,و,مدیریت,پروازها،,راهی,برای,کاهش,آلودگی,مهرآباد Icana

ایرج ندیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری وضعیت آلودگی فرودگاه مهرآباد و موضوع انتقال این فرودگاه به مکان دیگر، گفت:‌ هم‌اکنون در این رابطه دو موضوع مطرح بوده یکی از این پیشنهادات الحاق فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی است، که این موضوع هیچ توجیه علمی و اقتصادی ندارد.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه بهترین و مناسب‌ترین راه برای حل مشکلات فرودگاه مهرآباد، برنامه‌ریزی برای حل آلودگی این فرودگاه است، افزود:‌ به طور حتم مسئولان باید در حوزه کاهش آلودگی فرودگاه مهرآباد به تفاهم رسیده و برای حل آن برنامه‌ریزی کنند.

وی با اعلام اینکه انتقال فرودگاه مهرآباد به مکان دیگر مقرون به صرفه نیست، تصریح کرد: نباید مشکلات کلان را با طرح‌های بزرگ و غیرواقعی بپوشانیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه بهبود وضعیت فرودگاه مهرآباد نیازمند اختصاص اعتبار است، گفت: با توجه به کمبود اعتبارات در وزارت راه و شهرسازی، اختصاص اعتبار و اصلاح مشکلات فرودگاه مهرآباد در سطح کلان امکان‌پذیر نیست.

ندیمی با اعلام اینکه آلودگی فرودگاه مهرآباد از سوخت یا تجهیزات هواپیما نشأت می‌گیرد، یادآور شد:‌ به طور حتم نمی‌توان تمام مشکلات را با یک حکم مانند حکم انتقال فرودگاه حل کرد، از این‌رو باید در جهت بهبود کیفیت سوخت هواپیما و مدیریت تعداد پرواز هواپیماها تلاش کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اعتراضات ساکنان حاشیه فرودگاه مهرآباد به تشدید آلودگی‌های صوتی، گفت: با توجه به اینکه مناطق شهری بعد از ساخت فرودگاه به آن اضافه شده است، نمی‌توان اولویت را بر انتقال فرودگاه گذاشت، همچنین نمی‌توان با تغییر و تحولات جغرافیایی، فرودگاه را تعطیل کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet