پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 18:54:35
سرویس سیاسی
جلالی در تشریح جلسه امروز فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت:

فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به کاندیدای واحدی دست پیدا می کند

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه این فراکسیون برای معرفی کاندیدای ریاست جمهوری سال آینده خود شاخصه هایی تعیین کرده است افزود: فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجموع به کاندیدای واحدی در بین اصولگرایان دست پیدا می کند.
فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به کاندیدای واحدی دست پیدا می کند رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه این فراکسیون برای معرفی کاندیدای ریاست جمهوری سال آینده خود شاخصه هایی تعیین کرده است افزود: فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجموع به کاندیدای واحدی در بین اصولگرایان دست پیدا می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/26703.jpg فراکسیون,اصولگرایان,رهروان,ولایت,به,کاندیدای,واحدی,دست,پیدا,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی در تشریح جلسه امروز (سه شنبه 8 اسفندماه) فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت امروز با مشارکت اکثریت قاطع اعضا جلسه ای را برگزار کرد که عمده بحث این جلسه درباره چگونگی ورود این فراکسیون به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 30 نفر از اعضای فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در این جلسه نظرات خود را به صورت مختصر بیان کردند افزود: در پایان این جلسه جمع بندی نهایی صورت گرفت و تمام اعضا توافق کردند که در انتخابات آتی ریاست جمهوری با تعامل در بین اعضای شورای مرکزی فراکسیون و تعامل با کاندیداهای مطرح شده کاندیدای مورد نظر فراکسیون را تعیین کرده و تلاش کنند تا فراکسیون در مجموع به کاندیدای واحدی در بین اصولگرایان دست پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در تعیین کاندیدا با محوریت اصولگرایان تصمیم گیری می کند تصریح کرد: افرادی که از نظر فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به عنوان رجل سیاسی و مذهبی هستند در جلسه فراکسیون حضور پیدا کرده و برنامه های خود را در منظر نمایندگان عضو فراکسیون بیان می کنند و اعضای فراکسیون هم با آنها تبادل نظر می کنند.

جلالی ادامه داد: در جلسه اعضای فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با کاندیداهای مطرح شده درباره اداره کشور و حل چالش های پیش رو سخن گفته می شود و پس از ارائه این نظرات فراکسیون تصمیم گیری نهایی را اعمال می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تشریح سایر تصمیمات فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تأکید کرد: یکی از تصمیم های فراکسیون این بود که در نهایت در داخل فراکسیون از بین کاندیداهایی که دارای صلاحیت لازم باشند رأی گیری شده و کسی که از بین آراء اکثریت نظرات را به دست آورد مورد حمایت قرار گرفته و به عنوان کاندیدای فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت اعلام می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح صحبت های اعضای فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در این جلسه یادآور شد: اعضای فراکسیون در نظرات خود درباره موضوعات مختلف انتخابات اعم از اصولگرایان، اصلاح طلب ها و دولت بیان کردند.

وی با بیان اینکه در این جلسه برخی از دوستان درباره اینکه باید در انتخابات شاخص بندی کنیم صحبت کردند گفت: براساس این اظهارنظرها باید شاخص های رئیس جمهور مطلوب تعیین شده و فراکسیون براساس آن حرکت کنند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس تصریح کرد: در فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت کمیته ای تعیین شده که وظیفه آن تعیین شاخصه های کاندیدای مربوط برای انتخابات ریاست جمهوری است.

وی با تبیین شاخص های مورد نظر رئیس جمهور تأکید کرد: شاخصه هایی مثل پیروی از رهبری، توان اداری کشور در شرایط حساس سیاسی و اقتصادی و اهل تعامل بودن جزء شاخصه های فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت درباره رئیس جمهور آینده کشور است.

جلالی در پاسخ به سؤالی مبنی بر زمانبندی تعیین کاندیدای مورد نظر فراکسیون یادآور شد: باید هر چه سریعتر اعضای فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به یک جمع بندی نهایی درباره مصداق ها برسند اما اینکه در چه زمانی به این جمع بندی برسیم زمانی مشخص نشده است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت دچار انشقاق شده چون اعضای آن در جلسات کاندیداهای مختلف شرکت می کنند گفت: انشقاق این نیست که اعضای فراکسیون نقطه نظرات کاندیداهای مختلف را بشنوند چرا که طبعاً اعضای فراکسیون از هم اکنون تلاش می کنند تا جلسات در قالب فراکسیونی انجام شود و افراد و کاندیداهای مطرح برنامه های خود را در قالب فراکسیون گفته تا به جمع بندی نهایی برسیم.

جلالی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه جلسه امروز درباره تعیین مصادیق انتخابات سال آینده ریاست جمهوری بود ادامه داد: جلسه امروز فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت درباره تعیین مصادیق نبود بلکه امروز اعضا درباره تعیین ساز و کاری برای رسیدن به یک مصداق در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری صحبت کردند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تصریح کرد: بحث اول این فراکسیون حضور فعال در انتخابات است تا با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری این حضور برای حل مشکل مردم مؤثر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet