پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 19:09:38
سرویس سیاسی
جهانگیرزاده:

عدم حضور رئیس جمهور برای تقدیم لایحه بودجه اقدام بی سابقه ای است

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه حداکثر مدتی که مجلس می‌تواند برای بودجه چنددوازدهم تصویب نماید سه‌دوازدهم است افزود: اگر رئیس جمهور برای تقدیم لایحه بودجه در مجلس حضور پیدا نکند این اقدام بی سابقه در طول ۳۱ سال گذشته خواهد بود.
عدم حضور رئیس جمهور برای تقدیم لایحه بودجه اقدام بی سابقه ای است عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه حداکثر مدتی که مجلس می‌تواند برای بودجه چنددوازدهم تصویب نماید سه‌دوازدهم است افزود: اگر رئیس جمهور برای تقدیم لایحه بودجه در مجلس حضور پیدا نکند این اقدام بی سابقه در طول 31 سال گذشته خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/20771.jpg عدم,حضور,رئیس,جمهور,برای,تقدیم,لایحه,بودجه,اقدام,بی,سابقه,ای,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد جهانگیرزاده در جمع خبرنگاران درباره تقدیم لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس گفت: براساس آیین نامه داخلی مجلس برنامه بودجه سالیانه کشور تا تاریخ 15 آذر به مجلس تسلیم نشود دولت موظف است تا لایحه چند دوازدهم را به مجلس به همراه لایحه بودجه تقدیم کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس تبصره 1 ماده 188 آیین نامه داخلی باید مجلس چنددوازدهم بودجه را بر مبنای آخرین قانون بودجه سالانه مصوب مجلس رسیدگی ‌نماید.

وی با استناد به تبصره 2 ماده 188 آیین نامه داخلی تصریح کرد: حداکثر مدتی که مجلس می‌تواند برای بودجه چنددوازدهم تصویب کند سه‌دوازدهم است.

جهانگیرزاده با بیان اینکه حضور نیافتن رئیس جمهور در جلسه تقدیم لایحه بودجه به مجلس مطابق قانون برنامه نیست تأکید کرد: قانون برنامه پنجم توسعه یک سند بالادستی برای بودجه است که براساس آن رئیس جمهور باید در تقدیم لایحه بودجه در مجلس حضور داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه اگر رئیس جمهور هم به مجلس نیاید مجلس لایحه بودجه را از دولت می گیرد  توضیح داد: اگر رئیس جمهور برای تقدیم لایحه بودجه در مجلس حضور پیدا نکند این اقدام بی سابقه در طول 31 سال گذشته خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet