پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 08:56:25
سرویس صحن
پیر مؤذن در اخطار قانون اساسی:

دولت موظف به پرهیز از هر گونه استبداد و خودکامگی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه براساس قانون اساسی شخص رئیس جمهور باید لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند، از غیب وی در روز تقدیم لایحه بودحه به مجلس انتقاد کرد و گفت: دولت جمهوری اسلامی موظف به پرهیز از هرگونه استبداد، خودکامگی و انحصار است.
دولت موظف به پرهیز از هر گونه استبداد و خودکامگی است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه براساس قانون اساسی شخص رئیس جمهور باید لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند، از غیب وی در روز تقدیم لایحه بودحه به مجلس انتقاد کرد و گفت: دولت جمهوری اسلامی موظف به پرهیز از هرگونه استبداد، خودکامگی و انحصار است. https://cdn.icana.ir/d/019/25908.jpg دولت,موظف,به,پرهیز,از,هر,گونه,استبداد,و,خودکامگی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمال الدین پیرمؤذن در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی به نعمت وجود قانون برای همه اشاره کرد و گفت: در ابتدا باید از جسارت یکی از همکاران که به خبرنگاران شریف مجلس و کشور صورت گرفت، عذرخواهی کنم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بند 6 و 12 اصل 3 قانون اساسی گفت: دولت جمهوری اسلامی موظف به پرهیز از هرگونه استبداد، خودکامگی و انحصار است و براساس اصل 121 رئیس جمهور کشور سوگند یاد کرده از هرگونه خودکامگی بپرهیزد و بر مدار قانون رفتار کند.

وی با اشاره به اصل 122 قانون اساسی بیان کرد: رئیس جمهور در حدود و اختیارات و وظایفی که به موجب قانون اساسی و یا قوانین عادی عهده دار است، در برابر ملت، رهبر و مجلس شورای اسلامی مسئول است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: براساس ماده 213 قانون برنامه پنجم، شخص رئیس جمهور مکلف است گزارش برنامه پنجم توسعه را همزمان با لایحه بودجه سالیانه تا 15 آذر به مجلس شورای اسلامی ارائه و خلاصه آن را نیز در جلسه علنی به اطلاع نمایندگان برساند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: در مقطع حساس کنونی اقتصادی که  کشور، از صدقه نفتی بی بهره و اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد، رئیس جمهور باید خودش بیاید و با بها دادن به قانون، به ااندرزهای هشداردهنده مقام معظم رهبری، فقط و فقط منافع ملک و ملت را در دستور کار خود قرار دهد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس اشاره کرد: مجلس روز سه شنبه به وزیر معرفی شده دولت رأی داد و با این کار لبیک خود به فرامین امام عصر را ثابت کرد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet