هدر موبایل
1387/10/16 10:53:00
سرویس اقتصادی

عماد حسینی: فایده کاهش صادرات نفت از خساراتش بیشتر است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش ۱۴ درصدص صادرات نفت کشورمان و با بیان اینکه این کاهش مشکلاتی را در کلیه هزینه های جاری و عمرانی ماخواهد داشت، خاطرنشان کرد: فایده این کاهش بیشتر است.

"عماد حسینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص کاهش چهارده درصدی صادرات نفتی و تاثیر آن بر روی اقتصاد کشورمان گفت: با توجه به این مسئله که کشورهای عضو اوپک صادرات محصولات خود را کاهش داده‌اند و ما نیز جزء متعهدین این سازمان هستیم مقرر شد که صادرات نفتی کشورمان را 14 درصد کاهش دهیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از برخی کشورهای عضو اوپک اظهار داشت: متاسفانه برخی از کشورهای عضو اوپک بالاتر از تعهدی که دارند نفت تولید می‌کنند و این مسئله به صلاح کشورهای عضو نیست و حتی ضمانت اجرایی برای برخورد با این کشورها وجود ندارد.

"عماد حسینی" ببا بیان این مطلب که حرکت ایران در راستای کاهش صادرات نفت قابل ستایش است گفت: کاهش چهارده درصدی صادرات نفتی ایران بر روند ارزی کشور تاثیر گذار است با توجه به اینکه 70 درصد اقتصاد کشورمان برپایه فروش و صادرات نفت است و این کاهش مسلماً مشکلاتی را در کلیه هزینه های جاری و عمرانی خواهد داشت، اما باید خاطرنشان کرد که فایده این کاهش بیشتر است.

وی تصریح کرد: کاهش صادرات نفت زمانی کارگشا خواهد بود که تمام کشورهای عضو اوپک به مصوبات پایبند باشند متاسفانه این تعهد را در همه کشورهای عضو نمی‌بینیم.

عضو کمیسیون انرژی در ادامه گفت: کاهش چهارده درصدی صادرات نفت در تولید فرآورده های نفتی و محصولات آن تاثیرگذار نخواهد بود اما بر روی درآمد ارزی و ساخت پروژه ها تاثیرگذار می‌باشد.

عماد حسینی ادامه  داد: بهتر است از این فرصت کاهش چهارده درصدی صادرات نفت استفاده کرده و با توجه به مشکلات چاه‌های نفت بر روی چاه‌های فعال کار کرده و تعمیرات فنی (بازسازی و فراروش) را بر روی چاه‌های مشکل دار انجام دهیم تا هنگامی که به موقعیت قبل از کاهش چهارده درصدی برگشتیم بتوانیم افزایش صادرات داشته باشیم.

عضو کمیسیون انرژِی مجلس در خصوص جلسه روز گذشته کمیسیون گفت: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون انرژی تعدادی از صادرکنندگان فرآورده های نفت و گاز و پتروشیمی مشکلات خود از جمله پرداخت مالیاتهای کلان را مطرح کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet