پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 09:25:07
سرویس صحن
حسینی:

تقدیم لایحه بودجه را بدون حضور رئیس‌جمهور نباید قبول کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اقدام رئیس جمهور در نیامدن به مجلس برای تقدیم لایحه بودجه خلاف قانون است افزود: تقدیم لایحه بودجه به مجلس بدون حضور رئیس جمهور را نباید قبول کنیم.
تقدیم لایحه بودجه را بدون حضور رئیس‌جمهور نباید قبول کنیم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اقدام رئیس جمهور در نیامدن به مجلس برای تقدیم لایحه بودجه خلاف قانون است افزود: تقدیم لایحه بودجه به مجلس بدون حضور رئیس جمهور را نباید قبول کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/21320.jpg تقدیم,لایحه,بودجه,را,بدون,حضور,رئیس‌جمهور,نباید,قبول,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدهادی حسینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، درباره اقدام دولت مبنی بر تقدیم لایحه بودجه به مجلس از سوی معاون پارلمانی دولت، خطاب به نایب رئیس مجلس گفت: یک جای این مسئله مشکل دارد چرا که شما در بیانات خود بحث لایحه را نادیده گرفتید.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 213 قانون برنامه، افزود: معاونت موظف است گزارش عملکرد مذکور را همراه با نظرات خود و بررسی مواد برنامه و شاخص ها و متغیرهای مربوطه به رئیس جمهور ارائه کند و رئیس جمهور مکلف است گزارش مذکور را همزمان با بودجه سالیانه کل کشور تا 15 آذرماه هر سال به مجلس ارائه و خلاصه آن را در جلسه علنی به اطلاع نمایندگان برساند.

وی ادامه داد: آنچه که امروز از این قانون استنباط می شود این است که رئیس جمهور باید به مجلس می آمد و لایحه بودجه را به مجلس تقدیم می کرد و این اقدام خلاف قانون است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مجلس برای دریافت بودجه از 15 آذرماه صبر کرده است، ادامه داد: فرض می کنیم که رئیس جمهور امروز دغدغه ای داشتند که به مجلس نیامدند و آمادگی داریم که در جلسه بعدی  برای آنکه اقدامی خلاف قانون صورت نگیرد بیایند توضیح بدهند و لایحه را تقدیم کنند و این تقدیم لایحه را تقدیم قانونی بودجه محسوب نکنیم.

سیدمحمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده با بیان اینکه درباره این موضوع در هیأت رئیسه به توافق نظر رسیدیم، تأکید کرد: روشن است که براساس این قانون تا 15 آذر باید لایحه بودجه تقدیم مجلس می شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس افزود: در ماده 186 و 188 آیین نامه داخلی مجلس شفاف گفته شده که دولت مکلف است بودجه سالیانه را به مجلس تقدیم کند و واژه دولت در هر دو ماده آمده اما در این قانون برنامه هم تأکید شده که وقتی لایحه تقدیم می شود گزارش رئیس جمهور را درباره تحقق اهداف برنامه داشته باشیم که اکنون نداریم و این خلاف قانون است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet