پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 09:07:33
سرویس اقتصادی
فتاحی در واکنش به شایعاتی مبنی بر تامین قطعات اولیه خودروسازان توسط یک قطعه ساز:

انحصار تامین قطعه خودرو دراختیار یک قطعه ساز نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به اینکه یک قطعه ساز انحصار تامین قطعات خودروسازان را در دست گرفته است گفت: اینطور نیست که یک قطعه ساز تامین قطعات خودروسازان را منحصرا در اختیار بگیرد و تا این حد در افزایش قیمت‌ها تاثیر گذار باشد.
انحصار تامین قطعه خودرو دراختیار یک قطعه ساز نیست عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به اینکه یک قطعه ساز انحصار تامین قطعات خودروسازان را در دست گرفته است گفت: اینطور نیست که یک قطعه ساز تامین قطعات خودروسازان را منحصرا در اختیار بگیرد و تا این حد در افزایش قیمت‌ها تاثیر گذار باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/25916.jpg انحصار,تامین,قطعه,خودرو,دراختیار,یک,قطعه,ساز,نیست Icana

حسین فتاحی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: با توجه به افزایش 2 الی 3  برابری مواد اولیه خودور قیمت تمام شده این محصول نیز متاثر از آن خواهد بود.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اینطور نیست که انحصار بازار خودرو در اختیار یک قطعه ساز باشد ادامه داد: قطعا وقتی تحقیق و تفحص از خودروسازان اجرا شود اگر تامین قطعات خودروسازان منحصرا در اختیار یک قطعه ساز باشد مشخص خواهد شد که البته به اعتقاد بنده چنین موضوعی صحت ندارد.

وی با اشاره به اینکه تحقیق و تفحص از خودروسازان آغاز شده است، افزود: در این راستا باید کمیته ای تشکیل شود تا گزارش دقیق از عملکرد خودروسازان را ارائه دهد.

فتاحی اظهار کرد: در تحقیق و تفحص از خودروسازن علاوه بر اینکه قیمت خودروهای داخلی باید بررسی شود، کیفیت این محصولات نیز باید مورد بررسی قرار گیرند.

وی ضمن اعلام اینکه سه نرخی بودن ارز یک مشکل است، گفت: ما این نرخ ارز را قبول نداریم و نرخ ارز باید کمتر از 2 هزار تومان باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: خودروهایی که در داخل کشور تولید می شوند از کیفیت مناسب برخوردار نیستند؛ برخی خودروهای پر مصرف کیفیت لازم را ندارند که  در تحقیق و تفحص این موضوع مشخص خواهد شد و واقعیت ها به جامعه منتقل می شود.

فتاحی درباره قیمت واقعی خودرو گفت: اگر قیمت تمام شده خودرو به اضافه 10 تا 15 درصد سود برای قیمت خودرو در نظر گرفته شود مشکل خاصی در صنعت خودرو به وجود نمی آید اما این موضوع توسط خودروسازان رعایت نمی شود و با قیمت بیش از این میزان به بازار عرضه می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مهم ترین کاری که باید انجام دهیم در مرحله اول تثبیت نرخ ارز و در مرحله بعد کاهش نرخ ارز خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet