پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 09:39:27
سرویس بین الملل
شوهانی:

حبس فعال حقوق‌بشری،مشروعیت آل‌خلیفه را زیرسوال برد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به محکومیت" زینب الخواجه" فعال حقوق‌بشری بحرینی به سه ماه حبس،گفت:بازداشت و سرکوب سیاست آل‌خلیفه برای تاثیرگذاری بر انقلابیون است.
حبس فعال حقوق‌بشری،مشروعیت آل‌خلیفه را زیرسوال برد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به محکومیت" زینب الخواجه" فعال حقوق‌بشری بحرینی به سه ماه حبس،گفت:بازداشت و سرکوب سیاست آل‌خلیفه برای تاثیرگذاری بر انقلابیون است. https://cdn.icana.ir/d/019/3348.jpg حبس,فعال,حقوق‌بشری،مشروعیت,آل‌خلیفه,را,زیرسوال,برد Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص محکومیت "زینب الخواجه" فعال حقوق بشر بحرینی به سه ماه حبس از سوی دادگاه ‌این کشور، با بیان اینکه حبس فعال حقوق‌بشری،مشروعیت آل‌خلیفه را زیرسوال برد، اظهار داشت: دوران مشروعیت آل خلیفه از دید مردم مظلوم بحرین به اتمام رسیده است.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آل خلیفه سال‌ها است که حقوق اولیه ملت مسلمان بحرین را پایمال کرده است، تصریح کرد: از یک‌سو حاکمان بحرین گفت‌وگو را آخرین فرصت مخالفین برای پایان دادن به بحران این کشور می‌دانند و از سوی دیگر با کشتار مردم و بازداشت فعالان حقوق بشری در این کشور به دنبال رعب و وحشت میان انقلابیون هستند.

وی با تاکید براینکه غرب و کشورهای مرتجع عرب منطقه شریک جنایت‌های آل خلیفه در بحرین هستند، ادامه داد: غرب و حامیان عربی آنها از یک‌سو به تروریست‌های سوریه کمک‌های مالی و تسلیحاتی می‌کنند تا با دولت مردمی بشار اسد مبارزه کنند و مردم این کشور را هدف قرار دهند و از سوی دیگر با حمایت از آل خلیفه در بحرین کمک می‌کنند تا مردم این کشور را سرکوب کنند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: گلوله‌های غربی‌ها در دوکشوربحرین و سوریه به طرزمشترکی شلیک می‌شوند، در دمشق و حلب سلاح‌هایی که در دست تروریست‌ها است قلب مردم را نشانه می‌گیرند و در بحرین از لوله  سلاح‌های غربی که در دست رژیم آل خلیفه است در راستای سرکوب جوانان انقلابی بحرین بهره گرفته می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه سرکوب مردمی که به دنبال احقاق حقوق پایمال شده خود هستند خلاف مقررات بین المللی است، خاطرنشان کرد: استفاده از گازهای سمی که تبعات انسانی فراوانی برای مردم خواهد داشت خلاف معاهدات بین‌المللی و کنوانسیون‌های حقوق بشری است و از این رو جامعه جهانی باید فکری برای جنایت‌های آل خلیفه بیابد.

یک دادگاه بحرینی «زینب الخواجه»، فعال حقوق بشر بحرینی را به‌اتهام ناسزا به یک کارمند حکومتی به سه ماه حبس محکوم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet