پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 09:41:54
سرویس صحن
اخطار قانون اساسی توکلی؛

برای تحویل لایحه بودجه به مجلس جلسه فوق‌العاده تشکیل شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اعلام اینکه حضور نیافتن احمدی‌نژاد در نشست علنی امروز مجلس بعد از ۳۴ سال نوعی توهین و گردنکشی محسوب می‌شود، پیشنهاد داد که امروز لایحه چند دوازدهمی اعلام وصول شود و برای تحویل لایحه بودجه به مجلس توسط رئیس‌جمهور جلسه فوق‌العاده تشکیل شود.
برای تحویل لایحه بودجه به مجلس جلسه فوق‌العاده تشکیل شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اعلام اینکه حضور نیافتن احمدی‌نژاد در نشست علنی امروز مجلس بعد از 34 سال نوعی توهین و گردنکشی محسوب می‌شود، پیشنهاد داد که امروز لایحه چند دوازدهمی اعلام وصول شود و برای تحویل لایحه بودجه به مجلس توسط رئیس‌جمهور جلسه فوق‌العاده تشکیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/28929.jpg برای,تحویل,لایحه,بودجه,به,مجلس,جلسه,فوق‌العاده,تشکیل,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 اسفند) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با بیان اینکه اختلاف بین مسئولان از نظر اقتصادی و سیاسی به ضرر کشور است، گفت: به طور حتم این اقدامات فشار بر مردم را تشدید می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم با یادآوری اصل 122 آیین‌نامه داخلی مجلس افزود: براساس نص آیین‌نامه، رئیس جمهور ملزم به تقدیم لایحه بودجه به مجلس است، از طرف دیگر رئیس دولت باید همزمان با تقدیم لایحه بودجه گزارشی را درباره پیشرفت قانون برنامه پنجم ارائه کند، از این‌رو آقای احمدی‌نژاد موظف بود که امروز به مجلس بیاید و اطلاعاتی را ارائه کند.

وی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور در حدود اختیارات و وظایفش در برابر رهبر، ملت و مجلس مسئول است، یادآور شد: متاسفانه عدم مسئولیت احمدی‌نژاد این مشکلات را درست کرده است.

توکلی با اعلام اینکه حضور نیافتن احمدی‌نژاد در نشست علنی امروز مجلس بعد از 34 سال نوعی توهین و گردنکشی محسوب می‌شود، تصریح کرد: به طور حتم این اقدام مضر به حال مردم‌سالاری کشور، رئیس‌جمهور و مجلس است. از این‌رو هم مجلس و هم رئیس‌جمهور باید برای بهبود وضعیت تلاش کنند.

وی با بیان اینکه من پیشنهاد می‌دهم که هم‌اکنون لایحه چنددوازدهمی را اعلام وصول کنیم از رئیس‌جلسه خواست تا برای تحویل لایحه بودجه به مجلس توسط رئیس‌جمهور جلسه فوق‌العاده تشکیل بدهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه کشور نیازمند هماهنگی و آرامش است، گفت:‌به طور حتم اتفاقات امروز مجلس به ضرر مردم است، ایجاد ناامنی می‌کند و باعث فرار سرمایه می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خطاب به محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس اول مجلس افزود: اگر اخطار من را درست می‌دانید، آن را به رای بگذارید تا اگر با آن موافقت شد رئیس‌جمهور فردا برای ارائه توضیحات به مجلس بیاید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet