پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 10:14:57
سرویس صحن
اخطار قانون اساسی توکلی؛

منع ورود عکاسان به صحن علنی با روح قانون سازگار نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عصر کنونی، عصر کبوتر نامه‌بر نیست، گفت: به طور حتم عکس یک پیام‌رسان خبری است، لذا منع کردن ورود عکاسان به صحن علنی با روح قانون سازگار نیست.
منع ورود عکاسان به صحن علنی با روح قانون سازگار نیست عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عصر کنونی، عصر کبوتر نامه‌بر نیست، گفت: به طور حتم عکس یک پیام‌رسان خبری است، لذا منع کردن ورود عکاسان به صحن علنی با روح قانون سازگار نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/28928.jpg منع,ورود,عکاسان,به,صحن,علنی,با,روح,قانون,سازگار,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 اسفند) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 69 قانون اساسی و در جریان بررسی جزئیات اصلاح آئین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه جلوگیری از ورود عکاسان به صحن علنی مجلس با روح قانون اساسی مخالفت دارد، گفت: براساس این اصل مذاکرات مجلس باید علنی و گزارشات از طریق رادیو و روزنامه‌های رسمی رسانه‌ای شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گذشته زمانی که جلسه علنی مجلس تشکیل می‌شد، تنها یک شبکه رسمی بیشتر نداشتیم، افزود: به طور حتم عکس یک پیام‌رسان خبری است، لذا منع کردن ورود عکاسان به صحن علنی با روح قانون سازگار نیست.

وی با یادآوری حضور رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس در روز گذشته یادآور شد: به طور مثال اگر این قانون اجرا شود عکاسان دیگر نمی‌توانند زمانی که رئیس‌جمهور در اواخر نشست علنی حضور یافت، عکس بگیرند.

عضو کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس نهم با اعلام اینکه به طور حتم هم‌اکنون عصر کبوتر نامه‌بر نیست، افزود: هم‌اکنون 18 شبکه استانی در کشور فعال است، حال اگر عکاسان در صحن علنی حضور نداشته باشند، چگونه خبر تهیه شود؟

محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس اول مجلس با وارد ندانستن اخطار توکلی با بیان اینکه افراد از قانون برداشت‌های متفاوتی دارند، گفت: در قانون باید با واژه‌ها کار کرد، از طرفی دیگر در اصل 69 قانون اساسی آمده است که مذاکرات مجلس باید علنی باشد و گزارش از طریق رادیو و روزنامه‌های رسمی رسانه‌ای شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet