پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 10:56:09
سرویس صحن
تابش در اخطار قانون اساسی؛

نباید اجازه اعمال محدودیت بر فضای مجلس داده شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه باید مذاکرات مجلس از طریق روزنامه و رادیو به اطلاع مردم برسد، گفت:برداشت از روح اصل ۶۹ قانون اساسی این است که فعالیت عکاسان در مجلس باید مانند رادیو و تلویزیون مجاز باشد.
نباید اجازه اعمال محدودیت بر فضای مجلس داده شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه باید مذاکرات مجلس از طریق روزنامه و رادیو به اطلاع مردم برسد، گفت:برداشت از روح اصل 69 قانون اساسی این است که فعالیت عکاسان در مجلس باید مانند رادیو و تلویزیون مجاز باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/1577.jpg نباید,اجازه,اعمال,محدودیت,بر,فضای,مجلس,داده,شود Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا تابش در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 اسفند) مجلس شورای اسلامی  در  جریان بررسی تبصره یک طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس در اخطار قانون اساسی خود با استناد به اصل 69  گفت: مذاکرات مجلس شورای اسلامی باید علنی باشد و گزارش کامل آن از طریق رادیو و روزنامه‌های رسمی برای اطلاع عموم منتشر شود.

نماینده مردم اردکان در مجلس نهم با استناد به اصل 138 قانون اساسی افزود: قوانینی که مجلس وضع می‌کند نباید با روح قانون اساسی مخالف باشد.

وی ادامه داد: برداشت از روح اصل 69 قانون اساسی این است که فعالیت عکاسان در مجلس باید مانند رادیو و تلویزیون مجاز باشد.

تابش با بیان اینکه نباید اجازه داد این محدودیت‌ها بر فضای مجلس اعمال شود، تصریح کرد: واضعان قانون اساسی به درستی فضای بازی را در مجلس حاکم کرده‌اند تا مردم در جریان مذاکرات و روند کار مجلس قرار گیرند و بازتاب قوانینی که وضع می‌کنند را مشاهده کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه نباید کاری کنیم که قوانین مصوب مجلس با روح قانون اساسی در تضاد باشد، تاکید کرد:‌ ممکن است فردا طرحی آورده شود که فعالیت خبرنگاران هم محدود شود. آیا باید با استناد به اصل 69 قانون اساسی این اقدام انجام گیرد؟

وی توضیح داد: واضعان قانون اساسی با اصل 69 کاری کرده‌اند تا مردم در جریان کار منتخبان خود قرار بگیرند.

تابش با بیان اینکه عکس یک رسانه است، گفت: برخی اوقات تاثیرگذاری یک عکس از هزار صفحه مطلب می‌تواند بیشتر باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: باید بر اساس اصول ذکر شده قانون اساسی این اخطار من به رای گذاشته شود.

سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: اگر بخواهیم نظرات خود را بر قانون اساسی تحمیل کنیم، امکانپذیر نیست و براساس اصل 69 باید در همان چارچوب اخطار را قبول کنیم و اگر تصمیم مجلس در نفی شفاف اصل 69 قانون اساسی نباشد، به‌عنوان اخطار قانون اساسی نباید اخطار را قبول کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید به گونه‌ای تصمیم بگیرند تا با روح اصول قانون اساسی در انطباق باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet