پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 11:36:20
سرویس صحن
طاهری در نطق میان دستور:

بودجه ملی دچار بیماری ارتزاق از خام فروشی نفت شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که با کمال تاسف بودجه ملی در بخش درآمد دچار بیماری ارتزاق از خام فروشی نفت شده است گفت: هم اکنون ۷۲ درصد از بودجه کشور به شرکت های دولتی اختصاص داده می شود که این موضوع مانع توسعه و منشا مشکلات اقتصادی است. ازطرف دیگر متاسفانه دولت و مجلس در این رابطه تنها تماشاگر بوده اند.
بودجه ملی دچار بیماری ارتزاق از خام فروشی نفت شده است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که با کمال تاسف بودجه ملی در بخش درآمد دچار بیماری ارتزاق از خام فروشی نفت شده است گفت: هم اکنون 72 درصد از بودجه کشور به شرکت های دولتی اختصاص داده می شود که این موضوع مانع توسعه و منشا مشکلات اقتصادی است. ازطرف دیگر متاسفانه دولت و مجلس در این رابطه تنها تماشاگر بوده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/21836.jpg بودجه,ملی,دچار,بیماری,ارتزاق,از,خام,فروشی,نفت,شده,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، الیاس طاهری در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با بیان این که قرآن ما را به مدارا و گذشت سفارش کرده است، گفت: اشتباه است که رفتار ما به جای آرامش ایجاد تشویش و تنش کند، لذا باید از پرده دری جلوگیری شود.

نماینده مردم اقلید و آباده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که خودمحوری افراد موجب نابودی منافع ملی می شود افزود: انزوای اقتصادی در کنار سوءمدیریت موجب شده که اقتصاد کشور به توفان حوادث سپرده شود.

وی با بیان این که باکمال تاسف بودجه ملی در بخش درآمد دچار بیماری ارتزاق از خام فروشی نفت شده است یادآور شد: هم اکنون 72 درصد از بودجه کشور به شرکت های دولتی اختصاص داده می شود که این موضوع مانع توسعه و منشا مشکلات اقتصادی است. ازطرف دیگر متاسفانه دولت و مجلس در این رابطه تنها تماشاگر بوده اند.

طاهری با اعلام این که کوچک سازی دولت، خصوصی سازی و واگذاری شرکت های دولتی در اجرای اصل 44 قانون اساسی تاکنون به جایی نرسیده است تصریح کرد: سیستم ناکارآمد اجرایی که فرزند نامشروع اقتصاد نفتی است، موحب شده که سیستم مدیریت غیرعقلانی به کشور تحمیل شود. از طرف دیگر انتصاب و عزل غلط و شتاب زده مسئولان و درنهایت عدم ثبات مدیریت  از مشکلات این سیستم مدیریتی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این که اقتصاد کشور هم اکنون در سیکل معیوب قرار دارد افزود: چرا مسئولان گناه تورم، گرانی و بیکاری را به گردن تحریم می اندازند. از طرف دیگر با وجود سیستم فعلی اقتصاد نفتی نیازی به تحریم کشورهای غربی نیست. همچنین فساد اقتصادی به وجود آمده که دغدغه رهبر معظم انقلاب است از بیماری کنونی اقتصاد نشأت می گیرد.

طاهری با تاکید بر اینکه سیستمی که با پول بادآورده نفت رشد کرده چگونه می خواهد با اقتصاد مبارزه کند گفت: به طور حتم رانت خواری و فساد اقتصادی ریشه در این موضوع دارد اما خوشبختانه ملت ایران با تحمل انواع فشارها و حضور تاریخی در تمام مناسبت ها از نظام و کشور حمایت کرده اند.

وی با اعلام این که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشانه قدرت کشور و نظام است افزود: مردم در آن روز از صف مسئولان پیشی گرفتند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: در آستانه تصویب لایحه بودجه با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حمایت از تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی برای حل مشکلات مردم، نمایندگان باید در جهت کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی تلاش کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن افزود: هم اکنون بخش خصوصی به علت وجود شرکت های دولتی کمرش خم شده است از این رو از دولت می خواهیم در پایان عمر مدیریت خود گام اساسی را در جهت کاهش مشکلات بردارد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet