پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 11:54:07
سرویس صحن
عمرانی در نطق میان دستور

پول‌های مردم برای خرید مسکن معلوم نیست در کجا هزینه شد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات عدیده مردم در شهرستان سمیرم، مراجعات مردم برای تحویل واحدهای مسکونی خود را بیشترین مراجعات مردمی خواند و گفت:‌ پول‌هایی که از اقشار ضعیف جامعه گرفته شده معلوم نیست از کجا سردرآورده است.
پول‌های مردم برای خرید مسکن معلوم نیست در کجا هزینه شد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات عدیده مردم در شهرستان سمیرم، مراجعات مردم برای تحویل واحدهای مسکونی خود را بیشترین مراجعات مردمی خواند و گفت:‌ پول‌هایی که از اقشار ضعیف جامعه گرفته شده معلوم نیست از کجا سردرآورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/35377.jpg پول‌های,مردم,برای,خرید,مسکن,معلوم,نیست,در,کجا,هزینه,شد Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سکینه عمرانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود ضمن تشکر از سازمان بسیج جامعه زنان به خاطر برگزاری کنگره 70 هزار زن شهید در جمهوری اسلامی ایران، به قدمت تاریخی شهرستان سمیرم اشاره کرد و گفت: شهرستان سمیرم در کنار دنای سرافراز که سبزی و زیبایی را به یاد می‌آورد، یک روی سکه است و روی دیگر سکه مشکلات و محرومیت‌های این منطقه است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این شهرستان با داشتن استعدادها و قابلیت‌های فراوان کشاورزی، دامپروری و گردشگری می‌توانست همچون نگینی درخشان در قلب ایران باشد، البته اگرمورد توجه بیشتری از سوی مسئولان اجرایی کشور برای فراهم کردن امکانات در این منطقه قرار می‌گرفت.

وی با بیان اینکه خشکسالی‌های اخیر در این شهرستان باغ‌ها و درخت‌های کهن و همچنین زمین‌های وسیع محصولات کشاورزی را آسیب رساند، گفت: مسئله کم‌آبی سرمنشأ مشکلات این شهرستان است و به جز مدیریت قوی آب‌های سطحی از طریق اجرای پروژه‌های آبی و ایجاد بندهای خاکی و طرح‌های آبخیزداری این مشکل حل نمی‌شود و بنابراین مهمترین و اولین خواسته مردم این دیار از وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی اجرای این پروژه‌های آبی است.

عمرانی با بیان اینکه بیش از 90 درصد مردم شهرستان سمیرم کشاورز هستند، کاهش شدید قیمت محصولات کشاورزی در فصل برداشت، وضعیت نامناسب بیمه‌های کشاورزی و قیمت زیاد نهاده‌های کشاورزی را مهمترین عوامل برای ضربه زدن به اقتصاد و کشاورزی این شهرستان خواند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر مسئله اشتغال جوانان به‌عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم، تصریح کرد: عدم اشتغال پایدار در این شهرستان منجر به مهاجرت فراوان و مشکلات عدیده اجتماعی شده است که حل این مسئله جز از طریق ایجاد صنایع کشاورزی که موجب تقویت بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار می‌شود، میسر نیست.

وی وضعیت راه‌ها و جاده‌های درون‌شهری و برون‌شهری سمیرم را اسفبار و حادثه‌خیز خواند و تصریح کرد: برخی پروژه‌های جاده‌سازی در حد چند کیلومتر بیش از 9 سال است که به سرانجام نرسیده و بنابراین از مسئولان مربوط می‌خواهم اعتبارات لازم و کافی را برای حل این مسئله فراهم کنند تا اینگونه به بیت‌المال ضربه وارد نشود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در عصر ارتباطات و فناوری هنوز در برخی از روستاها امکان استفاده از برنامه‌های صداوسیما برای مردم فراهم نیست، یادآور شد: در برخی از جاده‌ها و روستاهای این شهرستان خط ‌دهی تلفن همراه وجود ندارد و بر این اساس زیرساخت‌های مخابراتی این منطقه نیازمند بازسازی و بازنگری جدی است.

عمرانی کمبود امکانات در حوزه بهداشت و سلامت، نبود متخصص در بسیاری از زمینه‌های پزشکی و مراجعه به شهرهای اطراف برای انجام خدمات درمانی را یکی دیگر از معضلات این شهرستان خواند که به صرف هزینه‌های زیاد برای مردم و به مخاطره افتادن سلامت آنان در جاده‌ها می‌انجامد.

وی گفت: همچنین تنها بیمارستان عمومی شهرستان هنوز چارت سازمانی ندارد و نیز مشکلات آموزشی منجر به کاهش جمعیت دانش‌آموزان، ادغام مدارس و مشکل در رفت‌وآمد دانش‌آموزان شده است که توجه ویژه دولت و آموزش و پرورش را می‌طلبد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکلات مسکن مهر و خیرین فاقد خیر مسکن‌ساز در این شهرستان هزار لایه دارد و بیشترین مراجعات مردمی در این زمینه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که هنوز یک واحد مسکونی به مردم تحویل داده نشده و پول‌هایی که چند سال پیش از اقشار ضعیف جامعه گرفته شد معلوم نیست از کجا سردرآورده است و پیمانکاران هنوز به پول خود نرسیده‌اند که این درد و رنج فراوانی را برای مردم به دنبال داشته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس خطاب به مسئولان اجرایی کشور گفت: مسئولانی که تنها یک روی سکه را می‌بینند و سمیرم را بهشت برین معرفی می‌کنند چرا 3 ماه با خانواده خود در این شهرستان اقامت نمی‌کنند که از این نعمت‌ها بهره‌مند شوند؟ و توصیه من به آنها این است که بیایید و با مردم زندگی کنید تا با مشکلات آنان آشنا شوید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet