پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 13:07:58
سرویس اجتماعی
حسینی تأکید کرد:

جلوگیری از ورود پیش‌سازها، بسترساز مبارزه با موادمخدر صنعتی

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تأکید بر پیامد‌های ناگوار استفاده از مواد مخدر صنعتی بر جسم و روح افراد، گفت: اعمال محدودیت برای خرید وفروش موادی که می‌توانند به عنوان پیش‌ساز‌های مواد مخدر صنعتی بکار گرفته شوند می‌تواند به کاهش تولید این مواد کمک کند.
جلوگیری از ورود پیش‌سازها، بسترساز مبارزه با موادمخدر صنعتی عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تأکید بر پیامد‌های ناگوار استفاده از مواد مخدر صنعتی بر جسم و روح افراد، گفت: اعمال محدودیت برای خرید وفروش موادی که می‌توانند به عنوان پیش‌ساز‌های مواد مخدر صنعتی بکار گرفته شوند می‌تواند به کاهش تولید این مواد کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/26988.jpg جلوگیری,از,ورود,پیش‌سازها،,بسترساز,مبارزه,با,موادمخدر,صنعتی Icana

سیدباقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: در حال حاضر معضل استفاده از موادمخدر صنعتی که به مراتب پیامد‌های ناگوار‌تری از مواد مخدر سنتی دارد به دغدغه جدی مسئولان در کشور تبدیل شده است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، بهترین راه برای مبارزه با مواد مخدر صنعتی را جلوگیری از ورود پیش سازها به کشور خواند وادامه داد: در مرحله بعد شناسایی و برخورد با کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های زیر زمینی که اقدام به تبدیل پیش سازها به مواد مخدر صنعتی می‌کنند راهکاری موثر در کاهش عرضه مواد مخدر صنعتی و به تبع آن کاهش مصرف خواهد بود.  

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: تولید مواد مخدر صنعتی به دلیل ماهیت این نوع از مواد، محدودیت‌های کمتری (فضای کارگاهی و . . .) را پیش‌روی تولیدکنندگان آن  قرار می‌دهد که همین امر دست سوداگران مرگ را برای تولید این ماده ویرانگر بیشتر باز کرده است.

وی در تشریح آثار زیان‌بار مواد مخدر صنعتی بر روح و جسم افراد، گفت: مواد مخدر سنتی دارای اثرات نامطلوب و زیان‌آور تک بعدی روی افراد هستند اما مواد مخدر صنعتی به دلیل اینکه در ساخت آن‌ها ترکیبی از مواد مخدر با ویژگی‌های مختلف استفاده شده، پیامد‌های دهشتناکی را برای فرد و جامعه به همراه خواهند داشت.

حسینی با مثبت ارزیابی کردن تاسیس آزمایشگاه‌های شناسایی ترکیبات مواد مخدر، تاکید کرد: افتتاح چنین آزمایشگاه‌های نه تنها شناسایی مسیر ورود پیش‌سازها به کشور را ممکن می‌کند بلکه شرایط شناسایی تولیدکنندگان داخلی را نیز تسهیل می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: اعمال ممنوعیت برای جابجایی پیش‌ساز‌های مواد مخدر صنعتی را از جمله مواردی است که می‌تواند به کاهش تولید این مواد کمک کند و باید تمهیداتی اندیشیده شود که تبادل مواد اولیه‌ای که می‌تواند در راستای تهیه مواد مخدر صنعتی بکار گرفته شود با محدودیت‌های جدی روبرو شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، موارد استفاده متفاوت پیش‌ساز‌ها را از جمله موارد سخت شدن اعمال محدودیت در مورد خرید و فروش آن‌ها خواند وگفت: برخی مواد صنعتی که از آن‌ها به عنوان پیش‌ساز تهیه مواد مخدر صنعتی یاد می‌شود، دارای موارد استفاده دارویی و صنعتی هستند، بنابراین باید در زمینه نحوه استفاده از این مواد پیگیری‌های مقتضی از سوی مراجع ذی‌صلاح صورت پذیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet