پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 12:42:57
سرویس صحن
آریایی نژاد در نطق میان دستور:

مجلس محل تضارب افکار است نه افراد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه مجلس محل تضارب افکار است و نه تضارب افراد از نمایندگان خواست به مشکلات اساسی مردم در شرایط فعلی رسیدگی کنند.
مجلس محل تضارب افکار است نه افراد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه مجلس محل تضارب افکار است و نه تضارب افراد از نمایندگان خواست به مشکلات اساسی مردم در شرایط فعلی رسیدگی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/31083.jpg مجلس,محل,تضارب,افکار,است,نه,افراد Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد آریایی نژاد در  نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: به هیأت مذاکره کننده هسته ای ایران تذکر می دهیم با توکل به خدا و پشتیبانی ملت ایران از حقوق اساسی ملت دفاع کنند و از آن کوتاه نیایند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم امید زیادی به این مجلس دارند تا معضلات و مشکلات آنها را حل کنند و مجلس محل تضارب رسیدن به افکار برای دستیابی به بهترین نتیجه است نه تضارب افراد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اخلاق گرایی تصریح کرد: اخلاق گرایی نیاز ضروری مجلس است و اکنون که زمان رسیدگی به بودجه 92 فرا رسیده باید به خواسته های مردم توجه بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر در فرمایشات امام راحل دقت داشته باشیم تطابق دارد و حل مسائل اقتصادی، مبارزه با تورم و رفع معضل مسکن و زمین و رسیدگی به امور محرومان و قشر کم درآمد وظیفه نمایندگان است و این جمله باید سرلوحه امور باشد.

آریایی نژاد با اشاره به اینکه در حل معضل مسکن اقدامات خوبی صورت گرفته، تصریح کرد: اگر قصوری در این خصوص صورت گرفته باید جبران شود و من از این تریبون تذکر می دهم که وقتی سازنده کار پروژه را تکمیل نکرده، مقصر مردم و مستمندان نیستند زیرا درآمد ماهیانه آنها برای پرداخت اقساط کفایت نمی کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: گاهی اوقات اقساط مسکن مهر برابر با حقوق کارگران است و باید به فکر این معضل بود.

وی با اشاره به مسأله اشتغال و ارزش پول ملی گفت: برای پرداختن به این موضوعات باید از تمام فرصت ها بهره گرفت و نمایندگان برای گشودن این گره ها باید فعال باشند.

آریایی نژاد با انتقاد از ملاک اشتغال به کار افراد در کشور توضیح داد: در تعریف اشتغال مشکل وجود دارد و مردم چند ساعت در روز، هفته یا ماه باید کار کنند تا شاغل شناخته شوند و آیا این مدل اشتغال کفاف زندگی ساده را می دهد و لذا مجلس باید تعریف اشتغال را مشخص کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: وقتی ملاک و تعریف مشخصی وجود ندارد، آمارهایی از اشتغال ارائه می کنند و ما همچنان شاهد وضعیت بیکاری در کشور هستیم و با وجود تولید کافی کارخانه و کارگاه ها، برخی از کارگران نیمی از سال حقوق دریافت نکرده اند.

وی ادامه داد: نمی توان چنین افرادی را شاعل محسوب کرد و من امروز فریاد این کارگران را به گوش شما و مسئولان اجرایی می رسانم.

آریایی نژاد با بیان اینکه واگذاری سرمایه ها به مردم به معنای اختصاصی سازی نیست، گفت: سرمایه های کشور و مردم در اختیار مجموعه هایی از دانش آموختگان و جوانان جویای کار باید قرار گیرد نه افرادی خاص که به هنگام توانمندی به صغیر و کبیر رحم نمی کنند و آن زمان که معترض عملکرد غلط آنها می شویم، ادعا دارند چرا سرمایه گذاران را دور می کنید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه چنین فردی سرمایه بردار است و نه سرمایه گذار افزود: بهداشت و درمان و سلامت کشور بیمار است و اکنون که وقت رسیدگی به بودجه است باید با استفاده از قوانین کشور به این مهم توجه شود.

وی با اشاره به مسأله کم آبی در کشور و پایین آمدن سطح نزولات آسمانی یادآور شد: باید مدیریت منابع آب را در دستور کار قرار دهیم و گزارش کمیسیون کشاورزی مجلس در این خصوص به استحضار برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet