پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 12:43:09
سرویس صحن
احمدی در نطق میان دستور:

انتخابات سال آینده نمایش اقتدار ملت ایران است

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان این که انتخابات سال آینده ریاست جمهوری نمایش اقتدار ملت ایران است، افزود: کاندیداها مراقب باشند آرامش روحی جامعه را مخدوش نکنند.
انتخابات سال آینده نمایش اقتدار ملت ایران است رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان این که انتخابات سال آینده ریاست جمهوری نمایش اقتدار ملت ایران است، افزود: کاندیداها مراقب باشند آرامش روحی جامعه را مخدوش نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/20780.jpg انتخابات,سال,آینده,نمایش,اقتدار,ملت,ایران,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وحید احمدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با سلام به روح امام خمینی (ره) و شهدا و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب گفت: جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و همت ملت و مسئولان با وجود کارشکنی های داخلی و خارجی، روند رو به رشد، پیشرفت به آینده درخشان را با پویایی ادامه می دهد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان این که دستاوردهای علمی و عملی نظام خصومت دشمنان را به دنبال دارد، افزود: یکی از موضوعات اساسی که توانمندی علمی نیروی بومی جوان را ظاهر کرد و مورد کینه دشمن قرار گرفت فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران است.

وی با بیان این که نگرانی غرب غنی سازی ایران نیست، تصریح کرد: کشورهای غربی انبارهای عظیمی از کلاهک های هسته ای ر اختیار دارند و ایران به عنوان عضو معهده ان پی تی فعالیت های هسته ای خود را در چارچوب آژانس و با اهداف صلح آمیز انجام می دهد.

احمدی با بیان این که موضوع غنی سازی بهانه ای برای اعمال فشار ایران است، تاکید کرد: علت نگرانی غرب این است که ایران الگویی کاملا مستقل برای پیشرفت و به دور از وابستگی به استکبار جهانی باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این که امروز جمهوری اسلامی ایران الگویی در زمینه های مقاومت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به دنیا عرضه کرده، توضیح داد: این مقاومت توام با پیشرفت و بالندگی و بصیرت در شناخت خدعه دشمن است.

وی با اشاره به راهبردهای مدبرانه مقام معظم رهبری در عرصه سیاست خارجی، یادآور شد: از تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای ایران تشکر می کنم.

احمدی با بیان این که نمایندگان ملت در مجلس هوشیارانه از حقوق ملت در عرصه سیاست خارجی حمایت می کنند، گفت: نمایندگان از چارچوب امنیت ملی با تکیه بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت حفاظت کرده و این اصول را مبنای سیاستگذاری خارجی خود قرار می دهند.

وی ادامه داد: در حوادث منطقه ملت ها شاهد هستند که چگونه غرب به صورت دوگانه تلاش مردم بحرین را برای کسب آزادی نادیده می گیرد و چشم خود را به کشتار در این کشور می بندند و با این اتفاق ها باید پرسید کجاست ادعای دفاع از حقوق بشر و دموکراسی؟

احمدی با اشاره به وقایع سوریه گفت: سوریه خط مقاومت بوده و سوابق این کشور در دفاع از قدس شریف بر هیج مسلمانی پوشیده نیست و سوریه نشان داده که قابلیت های لازم را برای حل مشکلات خود دارد.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران معتقد به تصمیم گیری مردم سوریه درباره وضعیت این کشور است، تصریح کرد: دخالت خارجی بحران این کشور را پیچیده و طولانی می کند.

احمدی ادامه داد: حامیان حاکمان بحرین در سکوب مردم بیگناه این کشور، معارضین سوریه را به تسلیحات تجهیز می کنند و کشورهای همسایه سوریه نباید از دام طرح های آمریکا و رژیم صهیونیستی گرفتار شوند.

وی با بیان این که دام آمریکا برای کشورهای همسایه سوریه اعتبار آنها در بین ملت هایشان از بین می برد، یادآور شد: ایجاد منطقه حائل در سوریه تلاش امپریالیسم برای انتقام از خط مقاومت و سوریه است.

احمدی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: این انتخابات اوج نماد مردم سالاری دینی و نمایش قدرت مردم است و محصول آن باید به نفع ملت با تشکیل دولتی کارآمد و کارشناس محور باشد.

وی ادامه داد: کسانی که می خواهند خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند باید متوجه باشند که دستاوردهای 34 ساله انقلاب، با سیاه نمایی به دنبال یارگیری از سیلی خوردگان از نظام اسلامی نباشند و مراقب باشند زمینه ساز تفرقه در درون کشور نباشد و در یک جمله مبادا آرامش روحی جامعه را مخدوش کنند.

احمدی با تشریح آماری از حوزه انتخابیه خود با استناد به اطلاعات مرکز آمار، گفت: براساس آمار استان کرمانشاه با 18.08 دومین نرخ بیکاری در کشور پس از لرستان را دارد و حوزه انتخابیه من با 20 درصد بیکار وضعیت بدتری دارد.

رئیس کارگروه روابط خارجی مجلس  با یادآوری مشکلات عمده حوزه انتخابیه خود تصریح کرد: سفر پربرکت رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه در سال گذشته امید زیادی در دل مردم ایجاد کرده که لازم است تا مسئولان پیگیری های لازم برای تکمیل و اجرای مصوبات این سفر را انجام دهند.
/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet