پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 08:23:30
سرویس اقتصادی
نوروزی:

بی‌مهری مسئولان به دامداران افزایش قیمت گوشت را رقم زد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، گفت: اقدامات مقطعی دولت در خصوص بهبود وضع بازار و کاهش گرانی‌ها در زمانی کوتاه مفید است.
بی‌مهری مسئولان به دامداران افزایش قیمت گوشت را رقم زد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، گفت: اقدامات مقطعی دولت در خصوص بهبود وضع بازار و کاهش گرانی‌ها در زمانی کوتاه مفید است. https://cdn.icana.ir/d/019/23428.jpg بی‌مهری,مسئولان,به,دامداران,افزایش,قیمت,گوشت,را,رقم,زد Icana

رحمت‌الله نوروزی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بی‌توجهی به تولید داخلی و عدم حمایت از دامداران کشور قیمت گوشت را هر روزه در بازار درگیر دگرگونی کرده است افزود: در صورتی که عرضه و تقاضا با هم همسو باشند افزایش قیمتی مردم را غافل‌گیر نخواهد کرد.

نماینده مردم علی‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کشور می تواند در زمینه تولید گوشت، مرغ و تخم‌مرغ نیاز‌های کشور را به کلی مرتفع کند و مازاد مصرف را نیز صادر کند تصریح کرد: چرا بی‌محبتی مسئولان به دامداران باید زمینه رها کرده شغل آنان و گرانی‌های اخیر را برای گوشت قرمز رقم بزند؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، گفت: اقدامات مقطعی دولت در خصوص بهبود وضع بازار و کاهش گرانی‌ها تا زمانی که بدون توجه به تولید داخلی و حمایت از تولید‌کننده‌گان کشور صورت بگیرد نمی‌تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه بیشتر دامداری‌ها به فروش دام‌های خود برای سود بیشتر اقدام کرده‌اند افزود: تا زمانی که رونقی در کسب و کار دامدار ایجاد نشود نمی‌توان به کاهش قیمت گوشت و تأمین صد در صد نیاز‌ها امیدوار بود.

نماینده مردم علی‌آباد در مجلس یادآور شد: در صورتی که برنامه‌ریزی مناسب و منسجمی برای حمایت از دامداران داشته باشیم می‌توان به بهتر شدن وضع اقتصاد کشور و کاهش دلالان بازار کمک کرد.

وی با اشاره به اقدامات مقطعی دولت برای کمک به کاهش گرانی گوشت قرمز و تزریق آن به بازار گفت: رفع نیاز مقطعی مردم شاید بتواند برای مقطعی از زمان مناسب باشد اما در بلند مدت بی‌فایده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: باید عرضه با توجه به نیاز صورت بگیرد و با دادن مجوز‌های مورد نیار، سرمایه در گردش تولید‌کنندگان را به تولید هر‌چه بیشتر و رفع نیاز بازار برای کاهش قیمت‌ها تشویق کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet