پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 10:32:30
سرویس اقتصادی
احمدی‌لاشکی:واردات برنج ظلمی بی‌پایان به کشاورزان است

قدکشیدن ویلا در شالیزارهای برنج

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از واردات برنج بدون کیفیت افزود: تا زمانی که نام سال در حد شعار باقی بماند و تولید‌کننده نتواند محصول خود را بفروش برساند واردات برنج ظلمی بی‌پایان به کشاورزان خواهد بود.
قدکشیدن ویلا در شالیزارهای برنج عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از واردات برنج بدون کیفیت افزود: تا زمانی که نام سال در حد شعار باقی بماند و تولید‌کننده نتواند محصول خود را بفروش برساند واردات برنج ظلمی بی‌پایان به کشاورزان خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/12227.jpg قدکشیدن,ویلا,در,شالیزارهای,برنج Icana

قاسم احمدی‌لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مشکلات شالی‌کاران گفت: نبود حمایت از بخش تولید و قدرت پیدا کردن واردات برنج با بهانه تنظیم بازار و رفع کمبود‌های موجود زمینه نابودی تولید ملی و سبز شدن ویلا در وسط مزارع شالی‌کاری را فراهم کرده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای کاهش نیاز بازار توجهی به تولید‌کننده برای افزایش تولیدات نشده تصریح کرد: متأسفانه مسئولان کوتاه‌ترین و پرهزینه‌ترین راه برای رفع کمبود بازار و تنظیم قیمت ها یعنی واردات که نابودی برنج اعلای ایرانی را در بردارد انتخاب کرده اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از واردات برنج بدون کیفیت افزود: تا زمانی که نام سال در حد شعار باقی بماند و تولید‌کننده نتواند محصول خود را بفروش برساند واردات برنج ظلمی بی‌پایان به کشاورزان خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه واردات اگر با توجه به میزان کمبود در بازار، مقدار تولید داخل و به صورت مقطعی صورت بگیرد مفید است، گفت: در صورتی که واردات در فصل برداشت برنج انجام شود نابودی تولید ملی و در حد شعار باقی ماندن نام سال جاری را شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس با بیان این مطلب که کشوری که مدعی رسیدن به خودکفایی در تأمین نیاز‌های داخلی است نباید از راهکار‌های مقطعی برای تنظیم بازار استفاده کند تصریح کرد: در صورتی که حمایت از تولید کننده‌گان و شالی‌کاران صورت بگیرد علاوه بر رسیدن به خودکفایی در تولید و تأمین برنج از اقدامات مقطعی تنظیم بازار نیز بی‌نیاز خواهیم شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: مسئولان با توجه به شالی‌کاران باید از ساخت ویلا در مزارع جلوگیری کند و زمینه نابودی تولید داخل را از بین ببرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet