پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/09 15:36:13
سرویس اجتماعی
از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس انجام شد:

تحلیل نتایج کنگره‌های بین‌المللی در حوزه آموزش فنی وحرفه‌ای

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، نتایج کنگره‌های بین‌المللی را در حوزه آموزش فنی وحرفه‌ای بررسی کرد.
تحلیل نتایج کنگره‌های بین‌المللی در حوزه آموزش فنی وحرفه‌ای مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، نتایج کنگره‌های بین‌المللی را در حوزه آموزش فنی وحرفه‌ای بررسی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7699.jpg تحلیل,نتایج,کنگره‌های,بین‌المللی,در,حوزه,آموزش,فنی,وحرفه‌ای Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات اجتماعی این مرکز اعلام کرد: بررسی کنگره ها نشان می دهد که چرخه حیاتی وجود «استانداردهای ملی» برای آموزش منطبق با «استانداردهای بین المللی» بر اساس «استانداردهای ملی شغل و حرفه ای» ، «چارچوب صلاحیت حرفه ای ملی » و «اشتغال پایدار» در هر کشور، نتیجه توصیه ها و نتایج کنگره های بین المللی یونسکو برای آموزش های فنی و حرفه ای است.
این گزارش می افزاید: دامنه طراحی ، تدوین برنامه های درسی در حوزه آموزش و تربیت فنی و حرفه ای شامل دنیای کار و دنیای آموزش است . معمولا در نظام آموزش های فنی کشورها سه نوع استاندارد متصور است:
1- استاندارد (شایستگی ) حرفه ای(Occupation Standard) شایستگی یا مهارت که توسط متولیات صنعت، بازار کار و اتحادیه ، صنوف و ... تهیه می شود. در این استاندارد، وظایف ، کارها و شایستگی های مورد نیاز شغل یا حرفه به همراه شاغل مورد توجه قرار می گیرد.
2- استاندارد ارزشیابی و سنجش (Evaluation Standard)که بر اساس استاندارد شایستگی حرفه ای و دیگر عوامل توسط گروه های مشترکی از حوزه های گوناگون تهیه و منجر به اعطای گواهینامه یا مدرک فنی و حرفه ای می گردد. ارزشیابی آموزش بر اساس این استانداردها صورت می گیرد.
3- استاندارد آموزشی(Training &Educational Standard) که بر اساس استانداردهای حرفه ای و استانداردهای ارزشیابی توسط ارائه دهندگان آموزش و تربیت فنی و حرفه ای تهیه می شود. در این استاندارد و برنامه اهداف دروس، محتوی، روش های تدریس، تجهیزات آموزشی، ارزشیابی پیشرفت و ... در اولویت قرار دارند./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet