پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 12:03:00
سرویس اقتصادی
نوری‌قزلجه با تاکید برتوان تامین کل نیاز میوه شب عید توسط کشاورزان:

نگرانی مردم برای تامین میوه شب عید بی مورد است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه میوه شب عید برای مصرف مردم از تولید داخل تأمین خواهد شد افزود: افزایش قیمت میوه‌های شب عید را تهدید نمی کند و ذخیره‌سازی‌ها جای هر‌گونه نگرانی را از بین برده است.
نگرانی مردم برای تامین میوه شب عید بی مورد است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه میوه شب عید برای مصرف مردم از تولید داخل تأمین خواهد شد افزود: افزایش قیمت میوه‌های شب عید را تهدید نمی کند و ذخیره‌سازی‌ها جای هر‌گونه نگرانی را از بین برده است. https://cdn.icana.ir/d/019/25889.jpg نگرانی,مردم,برای,تامین,میوه,شب,عید,بی,مورد,است Icana

غلامرضا نوری‌قزلجه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کافی بودن تولیدات داخل برای تأمین مصرف شب عید گفت: در صورتی که مردم به سراغ میوه‌های وارداتی نروند و از بازار داخلی استقبال کنند هیچ افزایش قیمتی در محصولات و میوه‌های داخلی اتفاق نخواهد افتاد.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر دلالان بازار را با احتکار محصولات دستخوش کمبود نکنند افزایش قیمتی نخواهیم داشت تصریح کرد: تولیدات داخل کشور و ذخیره سازی کافی توانایی رفع نیاز‌های مردم برای شب عید را دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه میوه شب عید برای مصرف مردم از تولید داخل تأمین خواهد شد افزود: افزایش قیمتی میوه‌های شب عید را تهدید نخواهد کرد و ذخیره‌سازی‌ها جای هر‌گونه نگرانی را از بین برده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که دلالان عاملان اصلی افزایش قیمت مایحتاج شب عید مردم هستند گفت: نظارت‌ها باید برای کالا‌های مورد نیاز مردم در شب عید بیشتر باشد چرا که میوه‌های متعارف برای مصرف شب عید در بازار به قدر کافی وجود دارد و نیازی به واردات برای جبران کمبود‌ها وجود ندارد و در این صورت هر‌گونه ورود مرکبات برای شب عید به ضرر تولید‌کنده گان داخلی خواهد بود.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس با بیان اینکه مسئولان باید از قابلیت‌های کشور برای تولید همه محصولات استفاده کنند تصریح کرد: استان‌های جنوبی قابلیت پرورش موز و بی نیازی کشور به واردات این محصول را داشته و به این ترتیب می‌توان جلوی خروج ارز را از کشور گرفت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: کمبود میوه در شب عید برای مردم که منجر به افزایش قیمت‌ها  شود وجود نخواهد داشت و جای نگرانی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet