خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 08:24:00
سرویس اجتماعی
میرگلو‌بیات: بیمارستان‌ها در آینده با کمبود پرستار مرد روبه‌رو می‌شوند

نبود فضای کار زمینه مهاجرت پرستاران زن را فراهم کرده است

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه حجم گسترده فارغ‌التحصیلان پرستار زن در کشور موجب کاهش بازار کار برای این افراد شده است، گفت: این موضوع در چند سال اخیر بر افزایش مهاجرت پرستاران زن به خارج از کشور دامن زده است.
نبود فضای کار زمینه مهاجرت پرستاران زن را فراهم کرده است عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه حجم گسترده فارغ‌التحصیلان پرستار زن در کشور موجب کاهش بازار کار برای این افراد شده است، گفت: این موضوع در چند سال اخیر بر افزایش مهاجرت پرستاران زن به خارج از کشور دامن زده است. https://cdn.icana.ir/d/019/16556.jpg نبود,فضای,کار,زمینه,مهاجرت,پرستاران,زن,را,فراهم,کرده,است Icana

شهلا میرگلو‌بیات در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شرایط فعلی پرستاران به هیچ وجه مناسب نیست، گفت:‌ با توجه به مشکلات وزارت بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی در پرداخت حقوق و اضافه‌کار پرستاران، این قشر با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه هم‌اکنون افزایش بهره‌وری و کاهش ساعات کاری پرستاران در برخی از استان‌ها اجرایی شده است، افزود: اجرای این قوانین در کل کشور می تواند شرایط این پرسنل را تا حدودی بهبود بخشد.

وی با اعلام اینکه مشکلات مالی و دریافت کارانه یکی از دغدغه‌های مهم پرستاران است، گفت: به طور حتم این موضوع بر عملکرد این افراد در فضای کار تأثیرگذار خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، کمبود پرستار مرد در بیمارستان را یکی دیگر از مشکلات حوزه پرستاری خواند و گفت: میزان پذیرش و آموزش دانشجوی پرستاری مرد و زن در دانشگاه باید به حالت متناسب برگردد.

میرگلو بیات ادامه داد: در صورتی که تناسبی بین پذیرش دانشجوی مرد و زن وجود نداشته باشد، به طور حتم بیمارستان‌ها در آینده با کمبود پرستار مرد روبه‌رو می‌شوند که این موضوع مشکلات و تبعات خاص خودش را به‌همراه دارد.

وی با اعلام اینکه حجم گسترده فارغ‌التحصیلان پرستار زن در کشور موجب کاهش بازار کار برای این افراد شده است، گفت: این موضوع در چند سال اخیر بر افزایش مهاجرت پرستاران زن به خارج از کشور دامن زده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه هر چه سریع‌تر باید کارانه پرستاران پرداخت شود، افزود: ‌وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی برای سال 92 باید برنامه ریزی مناسبی را برای حمایت از پرستاران انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet