پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 09:49:05
سرویس اقتصادی
معاون مدیرعامل راه آهن در گفت‌و‌گو با خانه ملت:

قیمت بلیت قطار آزاد نشده و فعلا هم بنا نیست که آزاد شود

سرپرست امور مسافری راه آهن با اشاره به اینکه قیمت بلیت قطار آزاد نشده ،درباره آزادسازی نرخ بلیت قطار در سال آینده گفت: سال آینده قیمت بلیت قطار آزاد نمی شوند و قیمت ها همچنان به صورت کنترل شده و با نظارت راه آهن تعیین خواهد شد.
قیمت بلیت قطار آزاد نشده و فعلا هم بنا نیست که آزاد شود سرپرست امور مسافری راه آهن با اشاره به اینکه قیمت بلیت قطار آزاد نشده ،درباره آزادسازی نرخ بلیت قطار در سال آینده گفت: سال آینده قیمت بلیت قطار آزاد نمی شوند و قیمت ها همچنان به صورت کنترل شده و با نظارت راه آهن تعیین خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/35306.jpg قیمت,بلیت,قطار,آزاد,نشده,و,فعلا,هم,بنا,نیست,که,آزاد,شود Icana

غضنفر فولادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه در نوروز 92 نسبت به نوروز گذشته میزان صندلی قطار ها حدو 11 درصد افزایش داشته است و این تعداد صندلی ایجاد شده عموما از نوع صندلی های ویژه و قطارهای لوکس است، افزود: برای نوروز آینده هم در جهت کیفی سازی و هم در جهت کمی، رشد حدود 10 درصدی در بخش خدمات نسبت به نوروز گذشته داریم.

معاون امور سیر و حرکت راه آهن  همچنین از ارائه بسته های فرهنگی به مسافران بخش حمل و نقل ریلی در نوروز امسال خبر داد و گفت: به طور کلی بسته های فرهنگی برای مسافران و هدیه ای برای فرزندان و کودکان مسافران در نظر خواهیم داشت که روز های اول و دوم عید این بسته ها بنا به شرایط سنی در اختیار مسافران قرار می گیرد.

فولادی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره آزادسازی نرخ بلیت قطار در سال آینده گفت: سال آینده قیمت بلیت بخش ریلی آزاد نمی شوند و همچنان قیمت ها به صورت کنترل شده و با نظارت راه آهن  تعیین خواهد شد و قیمت ها باید بعد ازبررسی در هیئت مدیره راه آهن مصوب شود و بعد از تایید وزیر راه و شهرسازی ابلاغ شود؛ در نتیجه همیشه کنترل حاکمیتی قیمت ها وجود دارد.

سرپرست امور مسافری راه آهن ادامه داد: مطمئنا با قیمت های واقعی فاصله داریم و نمی توانیم طی سال آینده نسبت به آزادسازی نرخ بلیت اقدام کنیم.

فولادی گفت: وقتی در راستای خصوصی سازی حرکت می کنیم عرضه و تقاضا باید قیمت ها را تعیین کند اما در بخش مسافری این موضوع زیاد معنا دار نیست؛ البته در سایر کشورها بخش حمل و نقل از دولت یارانه دریافت می کند و به گونه ای  حمایت می‌شوند که در غیر این صورت برای سرمایه گذار صرفه اقتصادی ندارد.

معاون امور سیر و حرکت راه آهن در بخش دیگری از اظهاراتش به برنامه ریزی های صورت گرفته برای کاهش آمار حوادث ریلی در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: تلاش ما این است که تا حد امکان آمار سوانح ریلی برای امسال کاهش یابد و در این زمینه نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته حواث ریلی روبه کاهش است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet