پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 10:24:53
سرویس اقتصادی
حکیم جوادی در گفت‌و‌گو با خانه ملت :

تعرفه دسترسی به پهنای باند،تغییر چندانی نخواهدکرد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در افزایش تعرفه دو موضوع اینترنت و سطح دسترسی ها را باید از یکدیگر تفکیک کنیم، گفت: منابع دسترسی ها، پهنای باند داخل است؛ بنابراین افزایش قابل ملاحظه ای در بخش دسترسی ها، به جز افزایش هزینه های جاری نخواهیم داشت.
تعرفه دسترسی به پهنای باند،تغییر چندانی نخواهدکرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در افزایش تعرفه دو موضوع اینترنت و سطح دسترسی ها را باید از یکدیگر تفکیک کنیم، گفت: منابع دسترسی ها، پهنای باند داخل است؛ بنابراین افزایش قابل ملاحظه ای در بخش دسترسی ها، به جز افزایش هزینه های جاری نخواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/35307.jpg تعرفه,دسترسی,به,پهنای,باند،تغییر,چندانی,نخواهدکرد Icana

علی حکیم جوادی در گفت‌و‌گوبا خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره ارتقاء سطح خدمات شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی  (ISP)، با بیان اینکه در قانون برنامه پنجم موضوعی تحت عنوان سطح خدمات مطرح شده است، گفت: دراینجا ISPها به تعریف سطح کیفیت خدمات خود موظف شدند که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این کار را خواهد کرد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: تعریف سطح خدمات کیفیت برای شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی به معنی آن است که اگر شرکتی در راستای افزایش سطح خدمات خود قرار داد منعقد می کند و به تعهد خود عمل نکند شرکت باید جرائم مربوطه را پرداخت کند.

حکیم جوادی درباره افزایش تعرفه های اینترنتی نیز افزود: ما پیشنهاد خود را در شبکه ملی اطلاعات برای افزایش تعرفه ها به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کرده ایم و کارهای کارشناسی در خصوص تعرفه ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه در افزایش تعرفه دو موضوع اینترنت و سطح دسترسی ها را باید از یکدیگر تفکیک کنیم، گفت: منابع دسترسی ها، پهنای باند داخل است؛ بنابراین افزایش قابل ملاحظه ای در بخش دسترسی ها، به جز افزایش هزینه های جاری نخواهیم داشت.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه اعتقاد ما این است که هزینه دسترسی باید 10 درصد قیمت اینترنت باشد ادامه داد: امروز هر خط 155 مگابیت بر ثاینه (STM1)حدود 3.5 میلیون تومان است در حالی که این مبلغ برای اینترنت که پهنای باند آن را از خارج خریداری می کنیم بیش از 10 برابر بوده که دلیل افزایش آن افزایش نرخ ارز است.

حکیم جوادی ادامه داد: اما وقتی بحث ما این است که بخش عمده ای از این دسترسی‌ها باید در داخل و در قالب شبکه ملی اطلاعات انجام شود و هزینه دسترسی پایین تر است.

وی گفت: در مجموع هزینه دسترسی به پهنای باند اینترنت باید 10 درصد قیمت اینترنت باشد.
وی با اشاره به اینکه افزایش تعرفه ISPها بستگی به افزایش مواد اولیه شرکت ها دارد، درباره نظارت بر فعالیت ISPها تصریح کرد: تا امروز دغدغه ما گسترش و توسعه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی  را داشتیم اما از امروز باید به تدریج وارد بحث های کیفی ارائه خدمات اینترنتی شویم./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet